|
|
|
|
 |
<Zanavabets>
2009-10-25 20:09:15
|
2456
|
Ha holnap véletlenül normális fények lennének, kipróbálom a kontraszt-detekt autofókuszt. De lehet hogy kell hozzá legalább egy 50/1.8. Csak a szűrőmenete nem 58-as. :( Nem tudom próbáltátok e már pl a Napon beállítani a végtelen fókuszt, vagy ne is próbálkozzak vele mert károsítja a szenzort? Egyébként 450D-m van, ebben kb hány fényértékes a hotmirror? |
|
A hozzászólás:
 |
DimensionSeven
2009-10-25 18:02:07
|
2453
|
| Elviekben igazad van az élőképpel kapcsolatban, de szerintem konvertálatlan géppel túl jól nem fog menni a dolog, sztem túl kevés az ami átjut hogy működjön a kontrasztdetekt AF. Fényerősebbel? Hát, ha van módod rá, pl. egy 24 f1.4-gyel kipróbálhatod, de az infraszűrő erőssége a D80-amban 12 rekeszérték, a 40D-ben még több, úgyhogy valszeg az a fényerő is kevés lenne. |
|
Előzmény:
 |
<Zanavabets>
2009-10-25 03:30:24
|
2450
|
Hello!
A 18-55 IS verzióját használom, normál fényben elég éles képet rajzol. De rendesen kiexponált IR képet nem tudtam még lőni vele, amióta megvan a szűrő csak mocsok szürke idő volt. Alig várom hogy derült kék ég legyen, ragyogó napfénnyel. Nagyon tetszenek azok az IR tájképek ahol az ég fekete a felhők meg szinte kiégnek és eltűnik a pára a képről. Az élességállítás nyitott kérdés. Szabad szemmel éles fény felé fordítva a szűrőt sötétvörös kontúrokat látok, de a keresőben nem lehet látni semmit. Az ok hogy az IR hullámhosszak máshol fókuszálódnak, de nem lehet ezt láthatóvá tenni pl az élőképen? Vagy jóval fényerősebb obi kellene hozzá, ami több fényt átenged. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|