|
|
|
|
 |
DimensionSeven
2009-10-24 18:55:44
|
2447
|
Üdv az infrázók közt!
Melyik kitre is gondolsz? 18-55 mk I, mkII, IS, vagy 17-85? A régebbi 18-55-ösökről én is úgy tudtam eddig hogy hotspotolnak. Ez egy erősebb exponált és ezért kontrasztszegényebb kerek folt a képkocka közepén, tónusaiban is eltolt. A tieden valóban nem látszik ekkora méretben, de valszeg azért nem egyértelmű, mert jelentősen alulexponáltad a képet (én pl. ezzel a módszerrel szoktam 'megkerülni' a hotspot képződését a 18-70-es Nikkorommal).
Élesség? Hát, találomra... |
|
A hozzászólás:
 |
<Zanavabets>
2009-10-24 18:18:10
|
2446
|
Sziasztok! Hoya R72-es szűrőt használok egy nem átalakított Canon vázon. Több helyen is olvastam hogy a kitobjektív hotspotos lesz IR-ben. Ez nekem nem egyértelmű. Most lőttem két képet, IRben és normál fénynél. Hogy szokott jelentkezni a hotspot?


Kicsit életlen is lett az IR, hogy lehet pontosan élességet állítani? |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|