Keresés

Részletes keresés

DimensionSeven Creative Commons License 2009-10-24 18:55:44 2447

Üdv az infrázók közt!

 

Melyik kitre is gondolsz? 18-55 mk I, mkII, IS, vagy 17-85? A régebbi 18-55-ösökről én is úgy tudtam eddig hogy hotspotolnak. Ez egy erősebb exponált és ezért kontrasztszegényebb kerek folt a képkocka közepén, tónusaiban is eltolt. A tieden valóban nem látszik ekkora méretben, de valszeg azért nem egyértelmű, mert jelentősen alulexponáltad a képet (én pl. ezzel a módszerrel szoktam 'megkerülni' a hotspot képződését a 18-70-es Nikkorommal).

Élesség? Hát, találomra...

A hozzászólás:
<Zanavabets> Creative Commons License 2009-10-24 18:18:10 2446
Sziasztok!
Hoya R72-es szűrőt használok egy nem átalakított Canon vázon. Több helyen is olvastam hogy a kitobjektív hotspotos lesz IR-ben. Ez nekem nem egyértelmű.
Most lőttem két képet, IRben és normál fénynél. Hogy szokott jelentkezni a hotspot?
30sec, iso100, f/4.5 18mm
normál fény

Kicsit életlen is lett az IR, hogy lehet pontosan élességet állítani?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!