|
|
|
|
 |
telescoper
2009-10-19 22:01:24
|
2424
|
| Kivágatsz optikussal megfelelő méretű darabot egy kis átmérőjű, tehát olcsó infraszűrőből. Azt teszed be. Amúgy sincs ingyen ebéd, tehát egy infrára átalakított célgéppel nem lehet láhatóban fotózni és viszont. Az infraszűrő üveglapjának a vastagsága sem érdektelen, nem árt, ha pont akkora, mint a kiszedett infrablokk szűrőé. |
|
A hozzászólás:
 |
fotoblog
2009-10-19 21:37:05
|
2423
|
| Nem a tiszta üveg az érdekes, hanem a hotmirror helyére berakott IR szűrő. Igaz, akkor a hagyományos fotózás kilőve a géppel... Viszont tükrös gépnél átlátsz a keresőn, ami kívülről feltekert szűrővel nem adatik meg.
Más ötlet a 180 dolláros ajánlaton kívül? |
|
Előzmény:
 |
ZolaTeso
2009-10-19 20:59:11
|
2418
|
| Mielőtt 180 dolcsiért rendelsz tiszta üveget... mások azt írták, hogy egy 3mm vastag sima üveggel is lehet helyettesíteni. Persze azért valamilyen minőséget el kell érnie, de ilyen 20 font körül találtam az egyik oldaon, ami elvlieg meg is felelhet a célra. Az azért olcsóbb :) |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|