|
|
|
|
 |
ikarepma
2009-10-19 15:49:42
|
2416
|
| Csak kíváncsiság képpen mennyirt adnád? (mélben is jöhet) |
|
 |
telescoper
2009-10-19 15:43:32
|
2415
|
| Ha a d50 eladó sorba kerül, akkor légyszi írj egy mailt, ha addigra nem felejtenéd el a dolgot. Örvendenék neki! |
|
 |
ikarepma
2009-10-19 10:23:17
|
2409
|
Hali!
Annyira nem akarok belemerülni, hogy vegyek egy gépet hozzá.
Milyen módosításokat kell amúgy csinálni rajta? Nem akarom babrálni csak kérdezem.
Köszönöm az infókat.
|
|
A hozzászólás:
 |
DimensionSeven
2009-10-19 10:13:15
|
2408
|
Szia!
Nikonra sok jó, hotspot mentes obi van (18-55 mkI és mkII, valszeg a VR is; 18-105VR, 18-200VR, 70-300VR, 10-24, 16-85VR), csak az a baj, hogy nem egyformán fókuszálják az infrafényt.
Zársebességről annyit, hogy jó fényviszonyok (déli napsütés) mellett is kb. fél-egy perces záridőkre számíts. Valós idejűhöz át kell alakítani/alakíttatni a vázat (nekem van egy infrásított D50-em, ha érdekel, hamarosan eladósorba kerül...) |
|
Előzmény:
 |
ikarepma
2009-10-19 01:24:15
|
2404
|
Sziasztok!
Nikon D90 + Hoya Infrared R72 szűrővel mennyire lehet infra fotókat csinálni?
Melyik obik nem igazán alkalmasak rá, ill. milyennel érdemes?
Milyen beállításokkal?
Totál ismeretlen vagyok a témában, de tetszenek az ilyen fotók.
Másik kérdésem az lenne hogy IR szűrővel lehet e hidegben hőt "látni". pl 0fok vagy annál kisebb hőmérsékletnél 20-25 fokkal melegebb hőforrás hőkiadását. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|