Keresés

Részletes keresés

ikarepma Creative Commons License 2009-10-19 15:49:42 2416
Csak kíváncsiság képpen mennyirt adnád? (mélben is jöhet)
telescoper Creative Commons License 2009-10-19 15:43:32 2415
Ha a d50 eladó sorba kerül, akkor légyszi írj egy mailt, ha addigra nem felejtenéd el a dolgot. Örvendenék neki!
ikarepma Creative Commons License 2009-10-19 10:23:17 2409
Hali!

Annyira nem akarok belemerülni, hogy vegyek egy gépet hozzá.

Milyen módosításokat kell amúgy csinálni rajta? Nem akarom babrálni csak kérdezem.


Köszönöm az infókat.
A hozzászólás:
DimensionSeven Creative Commons License 2009-10-19 10:13:15 2408

Szia!

Nikonra sok jó, hotspot mentes obi van (18-55 mkI és mkII, valszeg a VR is; 18-105VR, 18-200VR, 70-300VR, 10-24, 16-85VR), csak az a baj, hogy nem egyformán fókuszálják az infrafényt.

Zársebességről annyit, hogy jó fényviszonyok (déli napsütés) mellett is kb. fél-egy perces záridőkre számíts. Valós idejűhöz át kell alakítani/alakíttatni a vázat (nekem van egy infrásított D50-em, ha érdekel, hamarosan eladósorba kerül...)

Előzmény:
ikarepma Creative Commons License 2009-10-19 01:24:15 2404
Sziasztok!

Nikon D90 + Hoya Infrared R72 szűrővel mennyire lehet infra fotókat csinálni?

Melyik obik nem igazán alkalmasak rá, ill. milyennel érdemes?

Milyen beállításokkal?

Totál ismeretlen vagyok a témában, de tetszenek az ilyen fotók.


Másik kérdésem az lenne hogy IR szűrővel lehet e hidegben hőt "látni". pl 0fok vagy annál kisebb hőmérsékletnél 20-25 fokkal melegebb hőforrás hőkiadását.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!