Keresés

Részletes keresés

ikarepma Creative Commons License 2009-10-19 09:46:33 2407
Köszi, sokat segítettél!

Úgy tudom a D90 jobban használható mint a canonok mert azokba még erősebb a szűrés.
A hozzászólás:
telescoper Creative Commons License 2009-10-19 08:35:20 2406
Szia!
A Nik d90 aszem nem az infrafotósok nagy álma. Abban erős az infra szűrése.

A hőképes kamerák egészen más hullámhosszon dolgoznak, mint a dogok érzékelője. A digikben lévő cmosok kb 1000 nanométerig érzékenyek. Az ablakon megszökő hő hullámhossza több nagyságrenddel hosszabb, azt tehát nem fogod a digikkel lefotózni.
A lencsék képalkotását már nem is említve.
Előzmény:
ikarepma Creative Commons License 2009-10-19 01:24:15 2404
Sziasztok!

Nikon D90 + Hoya Infrared R72 szűrővel mennyire lehet infra fotókat csinálni?

Melyik obik nem igazán alkalmasak rá, ill. milyennel érdemes?

Milyen beállításokkal?

Totál ismeretlen vagyok a témában, de tetszenek az ilyen fotók.


Másik kérdésem az lenne hogy IR szűrővel lehet e hidegben hőt "látni". pl 0fok vagy annál kisebb hőmérsékletnél 20-25 fokkal melegebb hőforrás hőkiadását.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!