|
|
|
|
 |
ikarepma
2009-10-19 09:46:33
|
2407
|
Köszi, sokat segítettél!
Úgy tudom a D90 jobban használható mint a canonok mert azokba még erősebb a szűrés. |
|
A hozzászólás:
 |
telescoper
2009-10-19 08:35:20
|
2406
|
Szia! A Nik d90 aszem nem az infrafotósok nagy álma. Abban erős az infra szűrése.
A hőképes kamerák egészen más hullámhosszon dolgoznak, mint a dogok érzékelője. A digikben lévő cmosok kb 1000 nanométerig érzékenyek. Az ablakon megszökő hő hullámhossza több nagyságrenddel hosszabb, azt tehát nem fogod a digikkel lefotózni. A lencsék képalkotását már nem is említve. |
|
Előzmény:
 |
ikarepma
2009-10-19 01:24:15
|
2404
|
Sziasztok!
Nikon D90 + Hoya Infrared R72 szűrővel mennyire lehet infra fotókat csinálni?
Melyik obik nem igazán alkalmasak rá, ill. milyennel érdemes?
Milyen beállításokkal?
Totál ismeretlen vagyok a témában, de tetszenek az ilyen fotók.
Másik kérdésem az lenne hogy IR szűrővel lehet e hidegben hőt "látni". pl 0fok vagy annál kisebb hőmérsékletnél 20-25 fokkal melegebb hőforrás hőkiadását. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|