Keresés

Részletes keresés

DimensionSeven Creative Commons License 2009-10-19 10:13:15 2408

Szia!

Nikonra sok jó, hotspot mentes obi van (18-55 mkI és mkII, valszeg a VR is; 18-105VR, 18-200VR, 70-300VR, 10-24, 16-85VR), csak az a baj, hogy nem egyformán fókuszálják az infrafényt.

Zársebességről annyit, hogy jó fényviszonyok (déli napsütés) mellett is kb. fél-egy perces záridőkre számíts. Valós idejűhöz át kell alakítani/alakíttatni a vázat (nekem van egy infrásított D50-em, ha érdekel, hamarosan eladósorba kerül...)

telescoper Creative Commons License 2009-10-19 08:35:20 2406
Szia!
A Nik d90 aszem nem az infrafotósok nagy álma. Abban erős az infra szűrése.

A hőképes kamerák egészen más hullámhosszon dolgoznak, mint a dogok érzékelője. A digikben lévő cmosok kb 1000 nanométerig érzékenyek. Az ablakon megszökő hő hullámhossza több nagyságrenddel hosszabb, azt tehát nem fogod a digikkel lefotózni.
A lencsék képalkotását már nem is említve.
fotoblog Creative Commons License 2009-10-19 08:32:44 2405

Az infraszűrős technika nem hőkamera, az a hullámhossz még kicsit odébb van.

Más.

Van egy cég, ahonnan lehet rendelni infraszűrő lapokat, amit a szenzorra lehet építeni. Nem jut eszembe a nevük. Segítsetek plíz!

A hozzászólás:
ikarepma Creative Commons License 2009-10-19 01:24:15 2404
Sziasztok!

Nikon D90 + Hoya Infrared R72 szűrővel mennyire lehet infra fotókat csinálni?

Melyik obik nem igazán alkalmasak rá, ill. milyennel érdemes?

Milyen beállításokkal?

Totál ismeretlen vagyok a témában, de tetszenek az ilyen fotók.


Másik kérdésem az lenne hogy IR szűrővel lehet e hidegben hőt "látni". pl 0fok vagy annál kisebb hőmérsékletnél 20-25 fokkal melegebb hőforrás hőkiadását.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!