|
|
|
|
 |
ouzo
2009-09-29 08:21:16
|
54
|
Nem igazán értetted, amit írtam: az utolsó pöckölés volt a folyamatban. UGyanis Horthy tényleg felháborodott, illetve a közvélemény is, ezért ment a hadüzenet. El lehetett volna azt még húzni. A katlancsaták idejében a németek nem kicsit voltak elbizakodva. A moszkvai megtorpanás után persze követelőztek, de akkor már a magyarok is óvatosabban álltak volna a kérdéshez. Akkor már feltették volna a kérdést meguknak, hogy nem úgy jár-e Hitler, mint Napóleon? |
|
A hozzászólás:
 |
Cs_
2009-09-28 14:45:15
|
51
|
"Mindenesetre tényleg ez volt a belépés oka,"
Ez egy nagyon súlyos tévedés. A kassai bombázás nem volt a belépés oka. Az indoka volt. Okok összetettebbek ennél.
Aki nem akar háborúzni, az nem is fog...
|
|
Előzmény:
 |
ouzo
2009-09-28 14:01:23
|
50
|
Mivel több téves támadás is történt, ez is lehetséges. Egy másik esszében az állt, hogy az időközben nyilvánosságra hozott szovjet dokumentumok szerint tényleg ők bombáztak; csak sajnos nem közölt semmiféle forrást, ezért ezt ignoráltam.
Mindenesetre tényleg ez volt a belépés oka, azaz ez indította el a végzetes lavinát a döntéshozók hülyeségekből emelt hegyének lejtőjén.
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|