Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
seeman Creative Commons License 2009-09-21 19:38:22 695
85 f1,8 Nikkorral is nagyon jó. Az objektív közelpontjáról használva a leképezési arány kb. 1:1,3.
Itt egy próbakép (normál méretű varrótű gépselyem cérnával):

http://fotobolondok.hu/fotoalbum/displayimage.php?pos=-5905
Előzmény:
Százbolha Creative Commons License 2009-06-17 18:34:07 684

Nézz be a makroforós topicba, ott sokan használják a DCR-250-et.  Az egy többlencsés "korrigált" makró elötét.

Kicsit drágábbért lehet Canon gyármányút is kapni, az is kiváló darab.

 

Az olcsó kinai makróelötétekl általában csak 1 lencséből álnak, és bár képközépen megmarad a (obj+elötét) feloldóképessége, de széleken már nem nagyon. Ettől nagyobb baj a szembetüni szini hiba. CA-nak is szokták becézni.

Soligor sorom volt... meg olcsó kinai is 77mm miatt, de akkor inkább közgyürű!

 

 

A DCR-250 + alapobjektívvel lehet szép képeket készíteni, de minőséget eleve behatárolja az az objektív amivel használják. Tehát jó megoldás zoomra is, de csodákat nem szabad várni

Egy fix 50/1.8-ra téve sokkal jobb a képminőség, de EF 85/1.8-val is szépen dolgozik

(főleg a canon objektíveket ismerem)

 

A makró objektívek képminősége még jobb, de sok esetben az árkülönbözet messze meghaladja a hsználhatóság+minőség különbözetet.

 

Összefoglalva:  18-55 kitobjektívhez a legjobb megoldás a DCR-250 előtét.

Nagyobb gyutávoknál inkább közgyűrűt választanék.

Ha meg van elég pénz akkor makróobjektívet.

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!