Keresés

Részletes keresés

Nandi34 Creative Commons License 2009-09-10 10:32:31 7228
Mondd csak nekem meg légyszives hogy egy sétáltató napon mi lehet rossz azon kívül ,hogy a kutyákat valaki végre normális közegbe kiviszi!
A hozzászólás:
oncogito Creative Commons License 2009-09-09 11:20:16 7224
Abszurdum, milyen felelőtlenség és mennyire hozzá nem értést mutat ez az egész sétálónap.
Előzmény:
nextdoor Creative Commons License 2009-09-07 08:48:57 7223
Főváros Közterület-felügyelet

Igazgatója részére

 

Hírt kaptunk arról, hogy egy civil szervezet 2009. szeptember 12-ére rendezvényt szervez a Városligetbe, amelynek keretében az Állategészségügyi és Ebrendészeti Telepen levő kutyák némelyikét vinnék ki „sétálni, simogattatni”.

A rendezvényt rendkívül aggályosnak tartjuk, több szempontból is.

 

Állatvédőként a kivitt, majd a program után visszakerülő kutyák pszichéjének szempontjából: számukra ez stressz lehet, és óriási csalódás a szabadulás ígérete utáni visszakerülés.

 

Aggályosnak tartjuk biztonsági okokból. Az Illatos úti kutyákról – és ezt a Telep deklarálta – nem sokat tudni. Nem ismert más állathoz való viszonya, nem tudni, képes-e pórázon nyugodtan közlekedni, nem tudni, kivétel nélkül minden emberrel szelíd-e (nem tudni, fél-e gyerektől, idős embertől, férfiútól stb.) A Telepen egyébként csak gondozó jelenlétében közelíthetők meg és hozzájuk nyúlni tilos. Így aggályos közbiztonság szempontból: vajon biztosítható-e, és mi a garancia arra, hogy a „sétáltatók” számára is, de egyébként még a Telep dolgozói által is ismeretlen – helyzetekre semmilyen módon nem tesztelt –, addig kennelben tartott kutyák mentalitása, habitusa, a szituációhoz való alkalmazkodása olyan legyen, amely megelőzi a baleseteket, akár emberre, akár másik kutyára, akár a környezetre nézve?

 

Aggályosnak tartjuk közegészségügyi szempontból: Az Illatos úti Közterület Felügyelet Állategészségügyi telepe állattartó telepnek minősül. Ennek megfelelően a telepen található állatokat egy állományként kell tekinteni, és természetesen az egyedi ellátáson, és gyógykezelésen túlmenően állománydiagnosztikában részesíteni, ekként kezelni. A kutyák bekerüléskor egyedi kennelekbe kerülnek, a többi ebbel való kapcsolatuk minimálisra szorítása gyakorlatias. Ennek megfelelően és ennek köszönhetően, a bevezetett oltási programmal sikerült a betegségek egy jelentős részének visszaszorítása. Ez nem jelenti, hogy azt, főleg légúti és bélrendszeri vírus- és bakteriális fertőzések teljesen eltűntek. Ezt a telepről kutyákat mentő állatvédők is alátámaszthatják, az általuk rendre karanténba kihordott kutyák állatorvosi vizsgálataival. Vajon biztosított-e, hogy a sétára kikerülő kutyák mindegyike garantáltan egészséges legyen, és fertőzést (mert még lappang a betegség, vagy már átesett rajta, de a kórokozókat még üríti) ne terjesszen? Vajon biztosított-e, hogy minden sétára kikerülő eb olyan parazitológiai státuszban legyen (amelyek egy jó része az emberre is fertőző), hogy azt ne ürítse (pl. bélsárral).

A sétára kerülő kutyák mindegyike rendelkezni fog érvényes, (3 hétnél régebbi) veszettség oltással?

A séta helyszíne egyébként közterület és oltott, egészséges, családi kutyák sétáltató helye. Az oda sétára vitt passzálódó kórokozókat esetlegesen hordozó kutyák tömege várhatóan fertőzési forrást jelent számukra.

 

Leszögezem, aggályaink kifejezésre juttatásakor irreleváns a programot hirdető civil szervezet kiléte, semmilyen személyes motívum nem vezérel, csak és kizárólag fenti szempontok figyelembevételével fogalmaztuk meg álláspontunkat.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!