|
|
|
|
A hozzászólás:
 |
And67
2009-08-06 22:16:36
|
52
|
Az áthidaló hitel nem kamatozik az első két évben, azután 3 havi Bubor lesz a kamata, ami évenként kerül aktualizálásra. (Ez milyen hülyeség, évente aktualizált kamat a 3 havi Bubor szerint... Akkor már miért nem a 12 havi Bubor vagy 3 havonként aktualizálás?)
Minden hónapban annyival nő az áthidaló hitel összege, ami az eredeti hitel normál törlesztőrészlete és a vállalt (10.000 Ft) összeg különbözete, gyors kalkulációként a végére kialakulhat a mostani havi részlet 10 ezerrel csökkentett összegének a 24-szerese. Plusz az eddigi késedelmek, mivel első lépésként az eddigi késedelmeket is rendezni kell az áthidaló hitelből. A banknak ha valami haszna van belőle, akkor ez, mivel 2 évig nem kell céltartalékot képeznie a hitelre, viszont két évig kamatmentesen hitelez és utána is veszteségesen alacsony kamattal. |
|
Előzmény:
 |
KTTech_
2009-08-06 19:46:22
|
50
|
| Más a tippem. Előre nem lehet tudni, hogy mennyi ideig kell átvállalni a törlesztést, ezért számolnak a lehető legrosszabb esettel, 2 évvel. A törlesztőrészlet alakulását nem tudom, hogy követik-e és hogy hogyan számolják. Tehát ez idő alatt a valós hitelösszeg ismeretlen így a havi törlesztőrészlete is. De ettől még az áthidaló összeg szerintem kamatozik, az elejétől, piaci forintkamattal, illetve kicsit jobbal, mert az állam részben garanciát vállal. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|