|
|
|
|
A hozzászólás:
 |
Magyar Szalmaépítők Egyes
2009-07-24 15:46:26
|
24
|
Nyár végén kaláka szalma-kunyhó építést rendezünk!
Bemutató kerti pavilon építését tervezzük szalmabálából. A résztvevők élesben is kipróbálhatják a szalmaépítést, vályogvakolást.Tét nélkül. Aki szeretne szalmából építkezni, vagy csak érdeklik a szalmaházak, annak itt a helye!
Időpont: szeptember első hétvégéje (szeptember 5-6.) lesz.
Helyszín: Mátraballa
Program: Két napos lesz a rendezvény. Részletes programot később hirdetünk. A kalákán kívül részt lehet majd venni a helyi Burgonyafesztivál programjain is: sütés-főzés, evés-ivás, hagyományőrzés, tánc-mulatság, tüzijáték stb....
Jelentkezés: Mindenkit kérünk, hogy jelezze részvételi szándékát, hogy tudjuk a pontos létszámot, és értesíthessük a részletekről a jelentkezőket.
Jelentkezni vagy érdeklődni az alábbi e-mail címen és telefonszákon lehet:
e-mail: egyesulet@szalmaepitok.hu Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezd a Javascript használatát, hogy megtekinthesd.
Igaz Titusz, igaz.titusz@gmail.com Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezd a Javascript használatát, hogy megtekinthesd. 06/30-234-989-0 Bíró Melinda, dipbi@freemail.hu Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezd a Javascript használatát, hogy megtekinthesd. 06/70-570-53-13
Részletes információ: http://www.szalmaepitok.hu/index.php?option=com_content |
|
Előzmény:
 |
sch.gyorgy
2009-06-06 09:45:30
|
23
|
Sziasztok fórumozók!
Engedjétek meg, hogy itt is közzé tegyük. Megalakult a Magyar Szalmaépítők Egyesülete. Miért éppen szalmabála? Csak néhány gondolat: a két oldalt vályoggal tapasztott szalmabála hőszigetelése eléri a passzív házakhoz megkövetelt értéket, ez kb háromszor jobb az új magyar hőtechnikai szabályozás által megkövetelt értéknél. A gabona növekedése során széndioxidot használ fel, mellékterméke a szalmabála, a közelben mindenhol olcsón megkapható. A szalmabála ház kellemes, egészséges életteret biztosít lakóinak. Az Egyesületről: első feladatunk a legális építéshez szükséges ÉMI minősítés megszerzése. Ezt az engedélyt minden építtetőnek ingyenesen rendelkezésére bocsájtjuk. További céljaink: épített környezetünk ökologikusabbá tétele, kutatások-fejlesztések végzése, nevelés-szemléletformálás, rendezvények rendezése, más rendezvényeken való részvétel. Ha felkeltettük érdeklődésedet, látogass el honlapunkra: http://szalmaepitok.hu/
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|