Keresés

Részletes keresés

erbe Creative Commons License 2009-07-23 15:02:45 92
Még időben leálltam. :-( Semeddig.
Emésztő:
1. Jó vastagon hőszigeteljük. XPS vagy egyéb nem vízszívó hab, rágcsálók elleni védelemmel (sehol ne férjenek hozzá).
2. Vízzáró belső héj. Lehet beton, rozsdamentes lemez, üvegszálas poliészter, tófólia, stb.
3. Adagoló cső. Ferdén majdnem a fenékig érjen, zárható fedéllel. Így a vízen keresztül kell betuszkolni az adalékot, miközben a levegőbuborékok kiszorulnak. Mérete elég legyen a legnagyobb várható adag, pl. kis szalmabála befogadására. Egészben azt se szabad belenyomni, csak szétzilálva.
4. Gázzáró fedél. Elég nagy legyen, hogy a gázfejlődéssel együtt jelentkező habosodás ne fusson ki a szűrőn keresztül a gáztárolóba.
5. Fűtőcső(rendszer) amivel tartani lehet a kívánt hőfokot.
6. Szűrő, ami leválaszt lehetőleg minden nem gáznemű anyagot.
7. Gáztároló. Lehet a fejlesztővel egybe, pl. fóliakupola, emelkedő fémdob, mint a gáztározóknál, külön fóliaballon. Sűríteni nem érdemes. Térfogata lehetőleg a fejlesztő térfogata fele-egésze körül legyen.
8. Ürítőcső. Érjen le az erjesztő fenekére. A kierjedt anyag leül az aljára, vele a szennyeződések, föld stb. Lágyabb burkolatoknál ügyelni kell arra, hogy a szippantó csöve ne sérthesse meg. Lehet egyszerű kifolyónyílás, ami beállítja a max. belső szintet és egy utóerjesztő tartályba továbbítja a már eléggé kiforrt anyagot.

Ezek után persze még a felhasználásnak megfelelően kell gázkezelő, pl utószűrő, páramentesítő, kénhidrogénleválasztó, nyomásfokozó...
A hozzászólás:
satya4 Creative Commons License 2009-07-22 21:25:55 91
Meddig jutottál a kisérletekkel?Én is ilyen rendszerben gondolkodom, van egy használaton kívüli emésztő gödröm azt hogy lehetne biogáz termelésre fogni?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!