|
|
|
|
 |
erbe
2009-07-21 14:30:59
|
88
|
Mindegyik trágya tud éghető gázt fejleszteni. Amiben több az emésztetlen szervesanyag ill. alom, az többet. Ami fontos: Berakásnál ne maradjon felette szabad levegő, inkább legyen szinültig vízzel. A felesleget szorítsa ki a fejlődő gáz. Ha kevés a hasznos anyag a trágyában, még ennek ellenére is előfordulhat, hogy a vízben oldott oxigéntartalom miatt nem keletkezik éghető koncentráció. Kis mennyiséggel nem érdemes kísérletezni. Hordóban ha mindig a fedelet levéve pakolod, talán semmi. Mekkora a hordó? 200 l-eset ha tömören megtömöd ~80%-ig, majd feltöltöd vízzel, talán kapsz belőle valamit. Hogyan fűtöd? Most a kánikulában előfordulhat, hogy beindul, de éjszakára már takarni kell. |
|
A hozzászólás:
 |
satya4
2009-07-20 16:28:39
|
87
|
Almot raktam én is bele a hordóba, igaz nem volt össze szecskázva, egy vödör alom, két vödör víz ment hozzá, ezt csatos fedelű műanyag hordóba raktam, körbe vettem kőzetgyapottal szigetelés képpen, a gázt meg belevezettem egy másik hordóba, ami egy másik hordóban volt vízzárként.Most tudnám csírketrágyával, vagy disznótrágyával keverni, melyik a jobb?Ezek a trágyák magukban nem fejlesztenek éghető gázt? |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|