Keresés

Részletes keresés

GTi 4ever Creative Commons License 2009-07-13 22:01:11 1219
Erre azért nem vennék mérget.

Megkérdeztük az alattunk lakót, és a mi járkálásunkat nem lehet hallani még éjszaka sem.

Most, hogy szétverték a fürdőt pontosan látni, hogy mi a födém.

Van az alap beton, legalább 25cm vastag. Ezen vannak a csövek, hungarocell majd egy fólia, és még olyan 10cm beton. összesen van vagy 40cm födém. Ha ezen keresztül egy 6 éves gyerek (aki nem lehet 25kg-nál nehezebb) járkálását úgy lehet hallani mintha a fejeden ugrálna, az nem tudom, hogy valójában fent mit csinálhat. Szerintem ugrókötelezik, mert nagyon ütemes a dobogás. Az meg nem indokolt zajkeltés.


Ott az udvar zárt, biztonságos, miért nem ott játszik????
A hozzászólás:
erase Creative Commons License 2009-07-13 19:42:58 1218
Nem, mert nem indokolatlanul okozza a zajt... egy 6 éves gyerek rohangálása a lakásban nem indokolatlan, egyetlen hatóság sem fog ezért bírságot kiszabni.
Előzmény:
GTi 4ever Creative Commons License 2009-07-13 15:59:15 1215
Tiszteletem mindenkinek!

Kérdésem a következő:
Mit tehetek azzal a szomszédommal akinek a 6 éves kislánya reggeltől estig a fejem felett dübörög. Szépen ütemesen ugrál, mintha ugrókötelezne, vagy futkosna egyik szobából a másikba.

Baromi idegesítő, főleg, ha a szülő mindezek mellett elkezdi még üvöltetni is a zenét.
(Ekkor nálunk már 25-ös hangerőn is kell használni a TV-t, ha hallani akarunk belőle valamit. Rendes esetben 4-5 elegendő, sőt este még hangos is)

szóval szóltunk nekik, és a válasz a következő volt:

" 6 éves kislányom van, táncol, de este 10-kor már nem fog, ez nem számít csendháborításnak, szép napot"
és ránk csapta a kaputelefont.

Ha ezek után felmegyek és.... Na akkor fel vagyok jelentve.


De utána néztem a törvénynek is:

"6. § (1) Aki lakott területen, az ott levő épületben, vagy az ahhoz tartozó telken, tömegközlekedési eszközön, továbbá természeti és védett természeti területen indokolatlanul zajt okoz, amely alkalmas arra, hogy mások nyugalmát, illetőleg a természeti vagy a védett természeti értéket zavarja, harmincezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható."

"(2) Az (1) bekezdésben meghatározott szabálysértés elkövetőjével szemben a rendőrség, továbbá a helyi önkormányzat képviselő-testülete hivatalának erre felhatalmazott ügyintézője, a közterület-felügyelő, a természeti és védett természeti területen a természetvédelmi őr, helyi jelentőségű védett területen az önkormányzati természetvédelmi őr helyszíni bírságot szabhat ki."


Most tényleg kénytelen vagyok a rendőrségen vagy az önkormányzatnál feljelentést tenni azért, mert nem képes a gyerekét levinni a játszótérre játszani????

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!