|
|
|
|
 |
Freedomocska
2009-07-12 23:08:40
|
197
|
| Egy időben mennyire "sztárolták" az energia fűvet mint alapanyagot -azóta csendesedett a téma . Talán ott is előjöttek valamilyen szinten azok a problémák mint a szalma tüzelésnél. Nagyiparilag azért könnyebb megoldani a problémákat mint a kis teljesítményű tüzelő berendezéseknél (itt gondolok a szalma tüzelésű erőművekre ). |
|
A hozzászólás:
 |
Freedomocska
2009-07-12 22:52:36
|
195
|
| Rengeteg szalma kint marad a földeken bálázva és elsőre szinte adja a lehetőséget ,hogy fűteni kellene vele. De mikor valaki elkezdi számolgatni a dolgokat rájön nem is annyira tökéletes ---és innen még vegyük ki a brikettálás kb 18 ft/kg mindennemű költségét. "Ingyé" nem adják inkább rohadjon el ott ahol van ( emberi munka,gépi munka-bálázás ,szállítás,üzemanyag költség,stb.).Csak "fluid ágyas" kazánban lehet jól elégetni(és még ott is problémákat okoz)) a szalmát akkor meg minek préselni ? Ez a szalma brikett csak hobbi szinten jó akinek van sok szalmája és vesz brikettáló gépet hozzá . Akkor meg egyszerűbb a bálás kazán- és itt a kör bezárul. Tehát szerintem is bátor vállalkozás a szalma brikett gyártás. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|