Keresés

Részletes keresés

Freedomocska Creative Commons License 2009-07-12 23:08:40 197
Egy időben mennyire "sztárolták" az energia fűvet mint alapanyagot -azóta csendesedett a téma . Talán ott is előjöttek valamilyen szinten azok a problémák mint a szalma tüzelésnél. Nagyiparilag azért könnyebb megoldani a problémákat mint a kis teljesítményű tüzelő berendezéseknél (itt gondolok a szalma tüzelésű erőművekre ).
A hozzászólás:
Freedomocska Creative Commons License 2009-07-12 22:52:36 195
Rengeteg szalma kint marad a földeken bálázva és elsőre szinte adja a lehetőséget ,hogy fűteni kellene vele. De mikor valaki elkezdi számolgatni a dolgokat rájön nem is annyira tökéletes ---és innen még vegyük ki a brikettálás kb 18 ft/kg mindennemű költségét. "Ingyé" nem adják inkább rohadjon el ott ahol van ( emberi munka,gépi munka-bálázás ,szállítás,üzemanyag költség,stb.).Csak "fluid ágyas" kazánban lehet jól elégetni(és még ott is problémákat okoz)) a szalmát akkor meg minek préselni ? Ez a szalma brikett csak hobbi szinten jó akinek van sok szalmája és vesz brikettáló gépet hozzá . Akkor meg egyszerűbb a bálás kazán- és itt a kör bezárul. Tehát szerintem is bátor vállalkozás a szalma brikett gyártás.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!