|
|
|
|
 |
Freedomocska
2009-07-07 22:26:39
|
182
|
| Csak azok a vevők a "jó vevők akik" bemondásos alapon ,szemre vásárolnak tűzifát teherautóról.Szemre megvan az oldalfal magasság ,púposan is van rakva-dobálva a teherautó. Az üzlet megköttetett és elkezdődik a lepakolás de a plató szintje jóval magasabban van belülről (5 cm a léc rács + 2cm az OSB vastagsága). Régebben palló deszkával és szállító szallag gumival emelték a szintet de nehéz volt-- a rácsozás könnyebb. Az oldal falat soha nem nyitják le fura módon. A sarkakat és a szélét úgy mondják egymás között :"kirakják" --ék alakban az oldal falaknak és alatta nagy üregek maradnak. A tetején a fát viszont szépen,látványosan,meggyőzően -- "színét" kifele forgatva igazítják el . Olyant is láttam már többször amikor a kis merci teherautón két IFA pótkerék volt felrögzítve pótkerék gyanánt-- biztos ami biztos alapon de nem az alváz aljára hanem ahogy dukál: a plató falnak rögzítve. És még sorolhatnám a trükkjeiket ... |
|
A hozzászólás:
 |
Ryke
2009-07-07 17:40:28
|
180
|
én azóta sem értem a platórácsozós dolgot :)
---
egem speciel tuti átvertek tüzifások, viszont 1500-ért hoztak fát anno, ami még egy durva lehúzást beleszámolva is olcsó volt :) |
|
Előzmény:
 |
Freedomocska
2009-07-07 13:45:37
|
179
|
| A 158-as hsz-ben lévő kérdésemre senki nem válaszolt . Nem csak a brikettel verhetnek át --inkább gyakoribb a tűzifával való átverés. Nem véletlenül rácsozzák a platót a kisteherautón. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|