|
|
|
|
 |
Törölt nick
2009-07-04 08:49:34
|
975
|
....és az nem lehet, hogy egy olyan közegben, ahol az emberi lét minden eseményét Törvény, parancs, utasitás határozza meg - hiszen a korabeli zsidóság egy nagyon alaposan kidolgozott viselkedési norma szerint élt, melytöl nemigen lehetett eltérni, csak ha a halálbüntetést kockáztatta az illető...nos egy ilyen közösségben nem ugy lehet egy uj rendelkezést életbe léptettni, ha parancsba adom?
Még ha a szeretetröl is van szó?
? |
|
A hozzászólás:
 |
oncogito
2009-07-03 15:10:36
|
974
|
Szerintem azért nem szolga a hívő, mert szabad akaratából, tudatosan akarja követni a parancsokat és nem vakon a törvényre hagyatkozva. De ettől még a parancs az parancs - és bizony "baráttól" jövő. |
|
Előzmény:
 |
Törölt nick
2009-07-03 10:35:56
|
973
|
...és az nem ismert, hogy többé már nem nevezlek titeket szolgáknak, barátaim vagytok?
Ki parancsolgat a barátainak? |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|