Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2009-07-04 08:49:34 975

....és az nem lehet, hogy egy olyan közegben, ahol az emberi lét minden eseményét Törvény, parancs, utasitás határozza meg - hiszen a korabeli zsidóság egy nagyon alaposan kidolgozott viselkedési norma szerint élt, melytöl nemigen lehetett eltérni, csak ha a halálbüntetést kockáztatta az illető...nos egy ilyen közösségben nem ugy lehet egy uj rendelkezést életbe léptettni, ha parancsba adom?

 

Még ha a szeretetröl is van szó?

 

?

A hozzászólás:
oncogito Creative Commons License 2009-07-03 15:10:36 974
Szerintem azért nem szolga a hívő, mert szabad akaratából, tudatosan akarja követni a parancsokat és nem vakon a törvényre hagyatkozva.
De ettől még a parancs az parancs - és bizony "baráttól" jövő.
Előzmény:
Törölt nick Creative Commons License 2009-07-03 10:35:56 973

...és az nem ismert, hogy többé már nem nevezlek titeket szolgáknak, barátaim vagytok?

 

Ki parancsolgat a barátainak?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!