Keresés

Részletes keresés

oncogito Creative Commons License 2009-07-02 22:56:18 970
Sem a szeretet, sem a felebarát téma nincs kilőve, hiszen szerintem összefüggenek.
Viszont mindkét téma lehetőleg a hit és nem "tudományos", vagy filozófiai alapokon.

Én már felebarát témában néhány hozzászólással korábban és a topik elején-közepén is leírtam, amit gondolok.
Nem szeretném tovább ragozni, legfeljebb ha új gondolat merül fel valakinél.
A hozzászólás:
Törölt nick Creative Commons License 2009-07-02 22:47:02 969

Akkor szeretet kilőve.

 

Hit kilőve.

 

Marad a felebarát - hit alapján.

 

Nos, a legtöbben ugy hiszik, hogy a felebarát egy meghatározott szükebb tágabb kör. Értelmezésüknek a hitük szab leginkább korlátot, felebarát az, akit ők szivesen látnak annak.

 

És azt hiszik, Jézus, is korlátozta a felebarát meghatározást.

 

( ebben persze a legtöbb hivő egyetért. CSak éppen abban nem, hogy kire. Mivel minden hit mást szeret, ezért ennek megfelelően a felebarát kör is változik...)

 

A hit a mindenkit fogadja el a legnehezebben. Hiszen akkor oda fensöbbérzés... 

Előzmény:
oncogito Creative Commons License 2009-07-02 22:40:30 968
Hogy az én érzésem igaz, vagy sem azt rajtam kívül mást nem hivatott eldönteni.
A vita rossz felé vezet.
Szerintem maradjunk a felebarát témájánál - és lehetőleg azokkal, akik a hit alapjain beszélgetnek róla.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!