Keresés

Részletes keresés

oncogito Creative Commons License 2009-07-02 22:18:37 966
Nem, a hit nem világnézet.
Én nem választottam, nem döntötten ebben - hitet kaptam.
Egy másik topikban írta egyszer valaki régen ezen a fórumon és én máig egyetértek vele:

"Vallásos meggyőződéssel szemben az empírikus érveknek nincs esélyük. A vallásos hit az érzéki tapasztalaton túli valóságba vetett megingathatatlan bizalom. Kérdés, hogy kinek mire irányul a vallásos hite. Az enyém arra, hogy az Isten szeretet, és Jézus él. Ez ellen empírikus érvekkel hiába jönne bárki, mert erről nem (csak) érzéki tapasztalatom van, hanem tapasztalaton túli meggyőződésem."
A hozzászólás:
Törölt nick Creative Commons License 2009-07-02 22:12:58 964

A hit éppoly világnézet, mint bármi más.

 

A kommunisták is hivők voltak. Igaz, hitüket csak a nagy pofáraesés tudta megingatni...és még mind a mai napon vannak hivek.

 

Ilyen ez. Ki milyen urat válasuzt magának, aki szolgálni szeret...

Előzmény:
oncogito Creative Commons License 2009-07-02 22:07:26 962
Ha én hiszem, hogy a Bibliát és benne az Ószövetséget Isten sugallta, akkor azt semmiféle tudományos és nem tudományos tanulmányozás nem fogja megingatni.
Persze, akinek elvei vannak, azokra hat az ilyesmi - de a hit nem erről szól.
A hit nem elhatározás, nem döntés kérdése, mint a világnézet.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!