|
|
|
|
 |
Törölt nick
2009-07-02 22:12:58
|
964
|
A hit éppoly világnézet, mint bármi más.
A kommunisták is hivők voltak. Igaz, hitüket csak a nagy pofáraesés tudta megingatni...és még mind a mai napon vannak hivek.
Ilyen ez. Ki milyen urat válasuzt magának, aki szolgálni szeret... |
|
A hozzászólás:
 |
oncogito
2009-07-02 22:07:26
|
962
|
Ha én hiszem, hogy a Bibliát és benne az Ószövetséget Isten sugallta, akkor azt semmiféle tudományos és nem tudományos tanulmányozás nem fogja megingatni. Persze, akinek elvei vannak, azokra hat az ilyesmi - de a hit nem erről szól. A hit nem elhatározás, nem döntés kérdése, mint a világnézet.
|
|
Előzmény:
 |
Törölt nick
2009-07-02 22:03:56
|
961
|
Van egy igazi Ószövetség tudós, ugy hivják, Bulányi György.
Ő - negyven évi betüröl betüre való tanulmányozás után - kijelentette, hogy az Ószövetség nem az isten igéje.
ugyhogy tökmindegy, miként forditják a szamaritánust...:)) |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|