|
|
|
|
 |
prophet1
2009-07-03 03:32:42
|
972
|
| Ismerjük őt... |
|
 |
oncogito
2009-07-02 22:07:26
|
962
|
Ha én hiszem, hogy a Bibliát és benne az Ószövetséget Isten sugallta, akkor azt semmiféle tudományos és nem tudományos tanulmányozás nem fogja megingatni. Persze, akinek elvei vannak, azokra hat az ilyesmi - de a hit nem erről szól. A hit nem elhatározás, nem döntés kérdése, mint a világnézet.
|
|
A hozzászólás:
 |
Törölt nick
2009-07-02 22:03:56
|
961
|
Van egy igazi Ószövetség tudós, ugy hivják, Bulányi György.
Ő - negyven évi betüröl betüre való tanulmányozás után - kijelentette, hogy az Ószövetség nem az isten igéje.
ugyhogy tökmindegy, miként forditják a szamaritánust...:)) |
|
Előzmény:
 |
prophet1
2009-07-02 21:04:54
|
957
|
| Volt egy Ószövetség-tudós, teológiai tanár. Úgy hívták, hogy: Dr. Tóth Kálmán. Nemrégen halt meg 90 év fölött. Megmaradt emlékezetemben, hogy nagyon mérges volt a katolikusokra, amiért "szamaritánusnak" fordították a "samaritánust". Hogy miért, őszintén szólva, nem emlékszem. De alapos ember volt, úgyhogy én már csak hiszek neki, és maradok a "samaritánusnál". |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|