Keresés

Részletes keresés

prophet1 Creative Commons License 2009-07-03 03:32:42 972
Ismerjük őt...
oncogito Creative Commons License 2009-07-02 22:07:26 962
Ha én hiszem, hogy a Bibliát és benne az Ószövetséget Isten sugallta, akkor azt semmiféle tudományos és nem tudományos tanulmányozás nem fogja megingatni.
Persze, akinek elvei vannak, azokra hat az ilyesmi - de a hit nem erről szól.
A hit nem elhatározás, nem döntés kérdése, mint a világnézet.
A hozzászólás:
Törölt nick Creative Commons License 2009-07-02 22:03:56 961

Van egy igazi Ószövetség tudós, ugy hivják, Bulányi György.

 

Ő - negyven évi betüröl betüre való tanulmányozás után - kijelentette, hogy az Ószövetség nem az isten igéje.

 

ugyhogy tökmindegy, miként forditják a szamaritánust...:))

Előzmény:
prophet1 Creative Commons License 2009-07-02 21:04:54 957
Volt egy Ószövetség-tudós, teológiai tanár. Úgy hívták, hogy: Dr. Tóth Kálmán. Nemrégen halt meg 90 év fölött. Megmaradt emlékezetemben, hogy nagyon mérges volt a katolikusokra, amiért "szamaritánusnak" fordították a "samaritánust". Hogy miért, őszintén szólva, nem emlékszem. De alapos ember volt, úgyhogy én már csak hiszek neki, és maradok a "samaritánusnál". 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!