Keresés

Részletes keresés

prophet1 Creative Commons License 2009-07-02 21:27:51 960

Irigyelhetsz is.:)

 

A szeretet: engedelmesség.

A hozzászólás:
oncogito Creative Commons License 2009-07-02 21:26:04 959
Ha neked már csak ennyi a gondod a témával - őszintén irigyellek.
Én úgy vélem a magyarosítás ebben az esetben a lényegen nem változtat, én meg inkább a lényegre tekintek.

propeth, a szeretetparancs parancs:

Mester, melyik a nagy parancsolat a törvényben?
Jézus pedig monda néki: Szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes elmédből.
Ez az első és nagy parancsolat.
A második pedig hasonlatos ehhez: Szeresd felebarátodat, mint magadat.

(Mt.22.39)

Ez van.
Előzmény:
prophet1 Creative Commons License 2009-07-02 21:04:54 957
Volt egy Ószövetség-tudós, teológiai tanár. Úgy hívták, hogy: Dr. Tóth Kálmán. Nemrégen halt meg 90 év fölött. Megmaradt emlékezetemben, hogy nagyon mérges volt a katolikusokra, amiért "szamaritánusnak" fordították a "samaritánust". Hogy miért, őszintén szólva, nem emlékszem. De alapos ember volt, úgyhogy én már csak hiszek neki, és maradok a "samaritánusnál". 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!