|
|
|
|
 |
prophet1
2009-07-02 21:04:54
|
957
|
| Volt egy Ószövetség-tudós, teológiai tanár. Úgy hívták, hogy: Dr. Tóth Kálmán. Nemrégen halt meg 90 év fölött. Megmaradt emlékezetemben, hogy nagyon mérges volt a katolikusokra, amiért "szamaritánusnak" fordították a "samaritánust". Hogy miért, őszintén szólva, nem emlékszem. De alapos ember volt, úgyhogy én már csak hiszek neki, és maradok a "samaritánusnál". |
|
A hozzászólás:
 |
oncogito
2009-07-02 19:14:25
|
956
|
Még valamit, ösztöke. A szeretet képességén valóban Istentől kapott képességet értek.
A lényeg szerintem abban van egyébként, hogy az irgalma szamaritánus nem méricskélt, hogy a bajban levő felebarát-e vagy sem, irgalmas módon és egyuttal szeretetteli módon cselekedett. Mert nem csak annyit tett, hogy nem hagyta magára, hanem olyan helyre vitte, ahol segítséget kap és ráadásul még az ellátásáról is gondoskodott. Ez több, mint amit egy irgalmas szívű ember tesz azzal, akit nem tart felebarátjának, illetve akit nem szeret.
A szeretet azt jelenti az én folgalmaim szerint: segíteni a bajban, nem ártani annak, aki éppen nincs bajban és kerülni a felületes ítélkezést. Persze, hogy másként szereti az ember a társát, a gyerekét, vagy a barátját, sőt még az is belefér, hogy haragszik a haragosára.. De a szeretet parancs nem ezekről szól. Szerintem. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|