|
|
|
|
 |
oncogito
2009-07-01 20:41:32
|
941
|
Ha valaki azt kérdezné, hogy mi a krisztusi evangéliumi szeretet, akkor azt mondanám, hogy ez: Valaki mellett megállni, aki mellett meg kell állni. Valaki fölibe odahajolni, aki fölibe oda kell hajolni. Hiszen sikolt a szem, hogy hajolj fölém, ne hagyj egyedül!" (Gyökössy Endre)
nazuna, úgy gondolod, az ilyesmi nem tanítható, nem tanulható - erre születni kell? Én úgy vélem, az ember mindig, bárhol tanulhat bármiből. Kevélység azt vélni, hogy nincs mit tanítani és nincs mit tanulni... |
|
A hozzászólás:
 |
nazuna
2009-07-01 20:17:49
|
940
|
| De. Mitöbb a felebarátot se "kell" szeretni, mert nem attól kell, hogy valaki azt tanította, hanem mert jön az érzés valahonnan és nem lehet visszatartani. Ha jön akkor jön, ha nem akkor nem. Azt tudom akarni, hogy nem toszogatok másokat, de szeretetet akarni ? dönteni? .... nem hiszem. Még egyetlen érzelmet sem éreztem csakazért mert másvalaki tanította. |
|
Előzmény:
 |
Törölt nick
2009-07-01 18:02:17
|
939
|
Nekem akárki nem felebarátom jó? Majd azt én eldöntöm.... Pfff.. mit képzeltek? Mi? Méghogy felebarát... azt majd én tudom... Ha kedvem van felebarátom vagy, ha nincs akkor nem kell szeresselek. Ennyi.. ez igazságos és kész és Jézus is ezt tanította... Nem? |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|