|
|
|
|
 |
Törölt nick
2009-07-02 12:49:05
|
945
|
Mindenkinek szabad...:))
felebaráti alapon... |
|
A hozzászólás:
 |
Törölt nick
2009-07-01 16:08:10
|
937
|
Szerintem is így van! Ha nem baj,hogy bele szolok? |
|
Előzmény:
 |
Törölt nick
2009-06-30 21:17:19
|
932
|
"akkor az irgalmatlanok nem felebarátaim (aki segíthetne, de nem teszi, "
akkor is felebarátom. Legfeljebb: bocsáss meg neki atyám, nem tudják, hogy mit tesznek.
Az irgalmasság alapja a szeretet. A szeretet vezet a tökéletességre: igy válik az ember olyann, mint az atya, aki olyan mint a Nap, egyformán süt jóar s gonoszra egyaránt.
A szeretet pedig - mint tudjuk - nem rója fel a gonoszt.
Mindent megad és semmit sem kér.
Igy aztán, mindenki a felebarátod. Az irgalamsság a szeretet gyakorló meggnyilvánulása. Szelektálni a felebarátok közt: nem a szeretet utja. Nem az irgalmasságé.
Ez Jézus tanitása. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|