Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2009-07-02 12:49:05 945

Mindenkinek szabad...:))

felebaráti alapon...

A hozzászólás:
Törölt nick Creative Commons License 2009-07-01 16:08:10 937
Szerintem is így van!
Ha nem baj,hogy bele szolok?
Előzmény:
Törölt nick Creative Commons License 2009-06-30 21:17:19 932

"akkor az irgalmatlanok nem felebarátaim (aki segíthetne, de nem teszi, "

 

akkor is felebarátom. Legfeljebb: bocsáss meg neki atyám, nem tudják, hogy mit tesznek.

 

Az irgalmasság alapja a szeretet. A szeretet vezet a tökéletességre: igy válik az ember olyann, mint az atya, aki olyan mint a Nap, egyformán süt jóar s gonoszra egyaránt.

 

A szeretet pedig - mint tudjuk - nem rója fel a gonoszt.

 

Mindent megad és semmit sem kér.

 

Igy aztán, mindenki a felebarátod. Az irgalamsság a szeretet gyakorló meggnyilvánulása. Szelektálni a felebarátok közt: nem a szeretet utja. Nem az irgalmasságé.

 

Ez Jézus tanitása.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!