Keresés

Részletes keresés

Ryke Creative Commons License 2009-06-26 10:40:41 154
remélem cserfát szeretne eladni, lehetőleg csontszárazat 1500/mázsáért szállítással együtt :)
A hozzászólás:
Freedomocska Creative Commons License 2009-06-26 08:09:20 152
A nevedet egy kicsit módosítanám-tehát szia "Biobill".Szerintem is sok "csúszás" van abban amit írtál és néhol logikátlan is.Én néha veszek -árulok tűzifát--de ez persze nem azt jelenti ,hogy mindig igazam van de van némi tapasztalatom.--Imádom a cserfát mert a legjobb tűzifa-miért?Mert másra nem használható és olcsó.Sokkal jobb mint az akác csak hát az embereket szinte lehetettlen meg győzni.Más topicon már leírtam-két évesen vágott cserfa még elmerül a vízben de amit te írsz-1.2 fajsúlyt csak nagyon vizesen és csak közelíti --inkább 1.1 tonna/köbméter.Azért süllyed el két év száradás után is mert nehezebben szárad mint a tölgy .Fűtő értékben is jóval kevesebb az eltérés mint amit írtál.Próbáld ki(nekem csont száraz fám van)--a száraz tölgy szépen úszik a vizen és nem 1050 kg/köbméter a fajsúlya--én 750-800-ban számolom eladáskor.A cserfa csak kicsit nehezebb-inkább nehezebben szárad. Vagy ---ragasztott forgácslap feldolgozása kapcsán keletkezett hulladékról van szó?Mennyi bútort kéne legyártani egy tonna brikettért?Ha vissza felé számolnám "bútor világ hatalom" lennénk.A puha fát sem kell úgy beállítani mintha rosz brikett alapanyag lenne--sőt a fenyő jobb.Annyi a különbség,hogy alap helyzetben kisebb a fajsúlya ,ritkább ezért több vizet tud tárolni-de szárazon összepréselve már csak 1kg az 1kg és kész--a fajsúlya pedig a technológiától függően 1000-1200 kg/köbméter.Megint más--17MJ/kg-os fa fűrészporát összepréselve (itt mindig egyforma nedvesség tartalomra gondolok) hogyan lesz 12-13 MJ/kg fűtő értékű fa brikett?Mint ahogy nem lesz belőle 22-23-MJ/kg fűtő értékű brikett sem mint ahogy egyes brikett forgalmazók reklámozzák.Szóval sok-sok kérdésben tudnék még vitatkozni veled.Miért van az az érzésem ,hogy te cserfát árulsz nagy tételben?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!