Nézz be a makroforós topicba, ott sokan használják a DCR-250-et. Az egy többlencsés "korrigált" makró elötét.
Kicsit drágábbért lehet Canon gyármányút is kapni, az is kiváló darab.
Az olcsó kinai makróelötétekl általában csak 1 lencséből álnak, és bár képközépen megmarad a (obj+elötét) feloldóképessége, de széleken már nem nagyon. Ettől nagyobb baj a szembetüni szini hiba. CA-nak is szokták becézni.
Soligor sorom volt... meg olcsó kinai is 77mm miatt, de akkor inkább közgyürű!
A DCR-250 + alapobjektívvel lehet szép képeket készíteni, de minőséget eleve behatárolja az az objektív amivel használják. Tehát jó megoldás zoomra is, de csodákat nem szabad várni
Egy fix 50/1.8-ra téve sokkal jobb a képminőség, de EF 85/1.8-val is szépen dolgozik
(főleg a canon objektíveket ismerem)
A makró objektívek képminősége még jobb, de sok esetben az árkülönbözet messze meghaladja a hsználhatóság+minőség különbözetet.
Összefoglalva: 18-55 kitobjektívhez a legjobb megoldás a DCR-250 előtét.
Nagyobb gyutávoknál inkább közgyűrűt választanék.
Ha meg van elég pénz akkor makróobjektívet.
|