|
|
|
|
 |
DkGrinder
2009-06-12 22:13:13
|
50
|
| Mi Gewisnek inkább csak a kötődobozait használjuk, moduláris eszközben 99%-ban csak Merlin Gerint használunk, ebből is ha komolyabb a dolog akkor nem a start hanem a multi 9 családot. Mostanában már az árai is közel azonosak a többi gyártóval. De jó a Legrand is.
Amúgy az XBS érdekes eset, FI relét nem mernék berakni tőlük, de az egyéb moduláris eszközeik, időzítőik… elég ötletesek. |
|
A hozzászólás:
 |
Gyurco78
2009-06-12 10:48:03
|
49
|
Mondjuk haverom házában is láttam olyan Grado kapcsolót, ami szorul... Egyébként a Gewiss Fi relé mennyire jó? XBS-t ki akarom dobni...
|
|
Előzmény:
 |
DkGrinder
2009-06-11 21:47:05
|
48
|
| Sajnos a prodax már nem valami jó kapcsoló, mi régen csak prodit raktunk de mióta átvette a schneider azóta rosszak az öntvények, szorulnak a billenők… Nem tudom miért, mert a schneider szerintem jelenleg az egyik legjobb gyártó. Kapcsolóba szerintem jelenleg a Legrand nyújt a legjobb ár/érték arányt. A Tescós, Obis , Mentavilles kapcsolókat nem szabad megvenni. De a legtöbb villanyszerelő anyagosan vállalja a munkát, és olyan eszközöket visz amire garanciát vállal. De ha belegondolsz, hogy egy gagyi biztosíték 400-500 Ft, egy Merlin-Gerin 660, egy kisebb lakásba kell tizenegynéhány db, az csak 1-2000 Ft plusz, viszont ha 1 év múlva szétég és kihívsz egy szerelőt az többszöröse lesz. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|