Keresés

Részletes keresés

DkGrinder Creative Commons License 2009-06-11 21:47:05 48
Sajnos a prodax már nem valami jó kapcsoló, mi régen csak prodit raktunk de mióta átvette a schneider azóta rosszak az öntvények, szorulnak a billenők… Nem tudom miért, mert a schneider szerintem jelenleg az egyik legjobb gyártó. Kapcsolóba szerintem jelenleg a Legrand nyújt a legjobb ár/érték arányt. A Tescós, Obis , Mentavilles kapcsolókat nem szabad megvenni.  De a legtöbb villanyszerelő anyagosan vállalja a munkát, és olyan eszközöket visz amire garanciát vállal. De ha belegondolsz, hogy egy gagyi biztosíték 400-500 Ft, egy Merlin-Gerin 660,  egy kisebb lakásba kell tizenegynéhány db, az csak 1-2000 Ft plusz, viszont ha 1 év múlva szétég  és kihívsz egy szerelőt az többszöröse lesz.

Törölt nick Creative Commons License 2009-06-10 07:48:54 46
Rengeteg megbízható márka van...
Prodax, Kontavill, Kopp, stb. (a teljesség igénye nélkül)
A '80-'90 években a Kontavill Kontalux családja volt gyakorlatilag az egyetlen értelmes lehetőség, ezeket mostanában cserélgetik le (a kapcsolók kezdenek betegeskedni), elsősorban azért mert a műanyag csúnya, és elavult a kinézete...
Érdekes módon a mai napig lehet vásárolni újonnan is, bár nagyon kevés helyen tartják.
A vásárlást (és már az érdeklődést is) villanyszerelési boltban javaslom.
Nagyobb a választék és olcsóbb (tipikusan 20-50%-al), mint a barkácsbolt, és kevesebb a gagyi.
A hozzászólás:
Gyurco78 Creative Commons License 2009-06-08 22:47:16 45
Konnektorból, kapcsolóból vegyél Prodaxot, azzal bajod nem lehet...ha ránézésre nem tudod megállapítani, hogy egy szerelvény mennyire lehet gagyi, inkább ne vegyél Tescos meg Obis cuccot...lehet, hogy jó, de lehet, hogy nagyon nem. Meg ha ott veszel, már 1 hónap múlva sem biztos, hogy kapsz még 1 ugyanolyat.
Előzmény:
Törölt nick Creative Commons License 2009-06-08 10:15:57 43
Mi az az arertek,amennyi alatt nem erdemes konnektort,kapcsolot,biztositotablat venni?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!