Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2009-06-04 00:34:04 405

Ezt már írtam egyszer, hogy mi lehet a baj, _szerintem_: a rutin, a kiszámíthatóság, a fegyelem hiánya a macsek életében. Bocs, Piss, ne vedd személykedésnek, nem támadlak, vagy ilyesmi, hiszen segíteni szeretnék, találni megoldást. De ez a problémás macsek - amíg el kell menned 1-2 napra, s hasonlók - addig nem neked való. Vagy ha vállalod a további nevelését, akkor NEM a lakásodba való.

 

S nem igazán írtad le, hogy van-e alom állandóan bent a lakásban. Úgy értem, van-e lehetősége oda csinálnia, ha kell neki, vagy állandó változtatásokkal van körülvéve.  A pincés dologra végképp nem tudok okosat mondani, miért az alomba fekszik, s miért a sarokba csinál.

Hol a pincében a macsek, hol a lakásban, hol egy ketrecféleségben (tüzelés idején, ugye), hol bezárva, hol nem... iziben megműtetném, s legyen udvari macska, vállalva az udvari léttel járó aggodalmakat. Szokjon hozzá most, amíg meleg az idő. Tudom, hogy pénzbe kerül, de mégis meg kellene csináltatni hamar. Mert így, bármennyire is szereted, s meg akarod tartani, csak az jön át, hogy mennyi bosszúságot okoz neked, Piss.

 

(A menhelyet mint végső megoldást javasoltam. Én is az utolsóként választanám.)

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2009-06-03 23:02:26 403
Én is szinte szóról szóra ezt írtam. :)
A hozzászólás:
ody42 Creative Commons License 2009-06-03 22:18:32 400
Szerintem a menhelynél azért van jobb alternatíva is. Ivartalanítás után nem lehet kinti macsek? Egész biztosan megszokná, lehetne kis kuckója, és lehet, hogy egy idő után, mikor már hozzászokott, hogy a nagy kint a wc, 1-2 órára be is mehetne. Benti cicának nem túl "ideális" szegényem, de ez a tulajdonsága az új gazdánál is meglenne, nem indulna jó esélyekkel egy menhelyen...

Mi a sejtésed egyébként?
Előzmény:
Törölt nick Creative Commons License 2009-06-03 15:27:39 385

Add ki csak a dühödet. Bárcsak meg tudnánk oldani a problémákat, de nekem pl. semmi okos nem jut eszembe, hogy miért is csinálja. Illetve van sejtésem.

 

Piss, nagyon kifogtad ezzel a macskával. Biztos lesz hurrogás emiatt a többiek részéről, de ... menhely?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!