|
|
 |
Törölt nick
2009-05-19 22:52:03
|
338
|
Mi mást csinálhatnék vele? Vigyem be menhelyre? Lehet, hogy ezt már előbb kellett volna, mert a sok bosszúság ellenére már eléggé hozzámnőtt.
Az igaz, hogy most nem volt bent az almostálja. De semmi jelét nem adta annak, hogy kell neki, pedig ott voltam a közelében. Ja, azt nem is mondtam, hogy vasárnap nem csak betojt, hanem bement a fürdőszobába és az ott lévő szőnyegre pisilt. Még jó hogy pont megláttam, hogy mit csinál, mert a vastag szőnyeg úgy beitte volna, hogy észre sem veszem.
Á, ennek már kiskora óta szinte mindennapos, hogy hasmenése van. Igen, főleg puha, szaftos konzervet kap, mert azt jobban szereti, mint a száraz tápot. Nem akarok részletezni, mert nagyon gusztustalan, de gyakran látom, hogy szinte egészben benne vannak a lepényben a konzerves husikockák. Én arra gyanakszok egyébként, hogy a tej miatt van hasmenése. Mert azt is kap. Minden reggel adok neki egy kis tejet, mert annyira szereti és úgy kéri. Valahol hallottam, hogy a macskák nem tudják megemészteni a tejcukrot és ettől hasmenésük lesz. Néha szoktam neki venni direkt cicáknak való vitaminozott tejet, de nem tudom minden nap azzal etetni. Arra is gondoltam, hogy veszek laktózmentes rendes tejet és megpróbáljuk azzal. Mégis olcsóbb, mint az állateledelboltban kapható. Néha elő szokott fordulni, hogy ilyen-olyan okokból nem vagyok itthon egy-két napot. Olyankor a cica a pincében van és különböző helyekre teszek el neki száraz tápot. (Mert ez eláll napokig is, nem lesz semmi baja.) Azért kell eldugdosni, mert különben megenné a többnapi adagját egyszerre, olyan falánk. Meg persze jó sok vizet is hagyok neki. Szóval olyankor, mikor száraz tápot eszik és vizet iszik, mindig normál "virsliket" találok az alomban.
Az a helyzet, hogy mostanában a hét nagy részén egyedül élek. Hétvégén meglátogat anyukám, vagy nővérem, vagy én megyek hozzájuk. Ők is szeretik az állatokat, de gondolhatod, hogy nem örülnek annak amikor itt vannak és a cica megajándékozza őket a bűzös csomagjaival. Leginkább én vagyok a "macskás" a családban, ami nem csoda, hisz velem van legtöbbet ez a macs. Ja, azt nem is meséltem: Kb. két hete anyukám itt volt nálam és megengedte a macskának, hogy felugorjon a kanapéra és ott aludjon. Én azért ilyeneket nem szoktam megengedni neki. Régebben még a konyhába se jöhetett be, csak aztán el lett rontva. Na szóval, azóta minden bútorra felugrál, a kanapéra, fotelra, polcokra, asztalra, sőt volt, hogy az ágyamból kellett kizavarnom. Most már azt hiszi, hogy mindent szabad neki.
Most lent van a pincében, igen. Éjszakára mostanában mindig leviszem, mióta volt ez a tüzelése, meg az éjszakai mászkálásai a lakásban, meg az ismételt betojásai. Akkor is ott van, ha sokáig nem vagyok otthon. Ha itthon vagyok, akkor bejöhet a lakásba. Vagy kiengedem a kertbe. De mióta volt ez a tüzelése, inkább csak akkor engedem ki, ha én is tudok vele menni. Mostanában van egy új helye is. Van egy elég nagy méretű, zárható ketrecem, amiben kényelmesen elfér. Azt kirakom a teraszra és abba berakom. Rakok be neki almot és vizet, ha megszomjazna. Szerintem ez neki is tetszik, mert annyira nem szokott tiltakozni ellene. Mindig ül és nézelődik, vagy csak heverészik. Ez akkor praktikus, ha itthon vagyok, de nem tudok rá figyelni, mert dolgom van, vagy ha rövid időre, pl boltba megyek el itthonról. A ketrecben kint is van, de nem kell állandóan lesnem és pl más macskák sem férhetnek hozzá ha mondjuk tüzel.
Körbetelefonáltam egy pár állatorvost. De erről inkább később írok, mert mindjárt 11 óra és álmos vagyok már. Jó éjt! |
|
A hozzászólás:
 |
Törölt nick
2009-05-19 16:12:38
|
336
|
Te aztán kifogtad... Sajnálom.
Biztos meg akarod tartani ezt a macsekot?
Nem volt alom a közelében, hogy a padlóra kakált? Miért van hasmenése? Mert az nem normális, hogy "tehénlepényszerűt" csinál...
Akartam már kérdezni régebben is, a családod többi tagja mit szól a macskával kapcsolatos problémákhoz? |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|