Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2009-05-12 17:50:58 298

Fejlődik a világ! Nálunk nem volt kényszerzubbony - már a rendelőben -, s ott már lapult és csendes volt, de míg a kosárba raktam... pólóm bánta, megszaggatott. Képzeld el, amikor megpróbálod a kosár kis nyílásán berakni a macskát, amint az négyfelé mereszt négy karmos lábat és _nagyon _ tiltakozik....

 

A mi állatorvosunk (akkor) egy vastag törülközőbe burkolta a macsekokat, ha muszáj volt. 

A hozzászólás:
lecki Creative Commons License 2009-05-12 16:36:50 293

 

Nem nevezlek annak, a cicusoknak vannak megérzéseik.

 

Egyébként az állatorvosok rendelkeznek egy cicusoknak való kényszerzubbonnyal is, amit ki lehet kölcsönözni.

Persze 2 ember kell hozzá, hogy bele lehessen a cicust gyömöszölni. Ha sikerült, akkor így kezelni lehet, injekciót adni stb. anélkül, hogy karmolni, vagy harapni tudna.

Előzmény:
Törölt nick Creative Commons License 2009-05-08 19:39:09 285

(Nem ilyen patkányméreg volt, hála az égnek, már ha lehet ilyet mondani ebben az esetben, hanem valami más. Idegméreg, mondta a doki. Hol jobban volt a macskám, de akkor mintha hallucinált volna, aztán hol rosszul, epileptikus rohamokkal, félóránként. Aztán a rossz időszakok egyre sűrűbbek lettek, akkor mondta a doki, hogy ne kínozzam, adjam fel.)

 

Ja, és hogy mennyire okos egy ilyen "utálatos" állat. Egyik macskám szívből rühellte a kosarát, amit sosem használt, miután egyszer dokihoz vittem vele (azt a harcot, mire belegyömöszöltem). Amikor elesett volt, lázas, abba fektettem, ott gyógyult fel. Amúgy sosem használta. Egyszer látom, bent fekszik. Meglapogatom, hogy na, végre összeszokik a kosárral, hát forró a macsek. Figyeltem pár órán át, néha felkelt, ment az alomhoz, de nem tudott pisilni. Ügetés orvoshoz - valamilyen gyulladást szedett össze, az volt a gond. Meg vagyok róla győződve, hogy azért feküdt a kosárba, mert tudta, hogy valami nem stimmel, és majd én "kezelni" fogom, s megoldom a dolgot.

 

De hívhattok érzelgős elfogult idiótának is :-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!