(Nem ilyen patkányméreg volt, hála az égnek, már ha lehet ilyet mondani ebben az esetben, hanem valami más. Idegméreg, mondta a doki. Hol jobban volt a macskám, de akkor mintha hallucinált volna, aztán hol rosszul, epileptikus rohamokkal, félóránként. Aztán a rossz időszakok egyre sűrűbbek lettek, akkor mondta a doki, hogy ne kínozzam, adjam fel.)
Ja, és hogy mennyire okos egy ilyen "utálatos" állat. Egyik macskám szívből rühellte a kosarát, amit sosem használt, miután egyszer dokihoz vittem vele (azt a harcot, mire belegyömöszöltem). Amikor elesett volt, lázas, abba fektettem, ott gyógyult fel. Amúgy sosem használta. Egyszer látom, bent fekszik. Meglapogatom, hogy na, végre összeszokik a kosárral, hát forró a macsek. Figyeltem pár órán át, néha felkelt, ment az alomhoz, de nem tudott pisilni. Ügetés orvoshoz - valamilyen gyulladást szedett össze, az volt a gond. Meg vagyok róla győződve, hogy azért feküdt a kosárba, mert tudta, hogy valami nem stimmel, és majd én "kezelni" fogom, s megoldom a dolgot.
De hívhattok érzelgős elfogult idiótának is :-) |