|
|
|
|
 |
Szafy03
2017-07-15 13:09:04
|
24344
|
Szia!
Ne haragudj, hogy zavarlak. Tudom régi a hozzászólás de nálunk most aktuális a dolog. Tegnapelőtt halt meg az egyik cicám FIP-ben, és van másik két cicám akit teszteltettem és az egyiknek 1:200-hoz lett a titer értéke a másiknak 1:5-höz. Említetted ezt az orrba spriccelős szert. Meg tudnád mondani, hogy mi volt ez? Hátha nekünk is segítene. Előre is köszönöm a válaszod és a segítséged! |
|
 |
shine_adonis
2009-05-07 14:00:02
|
3863
|
Szia Nóra!
Megnézegettem a képeidet a picasán. Igazán remek képek. A csempék nagyon szépek. A kerti állatokból sokat tanultam:) Köszi! Magam is sokat szoktam bogarászni, de egy csomó mindennek nem tudom a nevét. Végül de nem utolsó sorban, a cicáik is szépek: Oszkár tényleg hasonlít a MC-okra. |
|
A hozzászólás:
 |
CBNora
2009-05-07 13:52:31
|
3862
|
Sziasztok! Nem szoktam ide írni, de szoktalak olvasni benneteket. Van egy macskám, Versegi H. Oszkár, aki majdnem teljesen úgy néz ki, mint egy Main Coon, állatorvos is nézte már annak, de nem az. Most azért írok, mert mi ezzel a macskával végigcsináltunk egy FIP elleni megelőző kezelést. Volt egy másik macskánk, Medve, akinél egy makacs hólyaggyulladás kapcsán kiderült, hogy macska aidssel és leukózissal fertőzött. Őt nem sikerült megmenteni, ezután megcsináltattunk minden szűrővizsgálatot Oszkárnak. A leukózis és az aids szerencsére negatív volt, a corona titer viszont 1:100. 1:25 a határ. Mivel őt semmiképpen nem akartuk elveszíteni, 6 hetes kúra következett, naponta az orrába spriccelve a szert. Vágül a titer lemet 1:5-re, ez már biztonságos. A doki a FIP elleni oltást nem javasolta. Cipőn persze újre bevihetjük neki a vírust, el is kaphatja, de talán nem lesz olyan pechünk. Jó, hogy ilyen alapos orvosod van. Medve felnőttként költözött hozzánk. Beoltattuk leukózis ellen, de előtte nem végeztek szűrővizsgálatot. Abban a hitben éltünk, hogy ilyen szempontból biztonságban van. Ha tudjuk, hogy nem, immunerősítőkkel talán kicsit tovább élhetett volna. Talán. |
|
Előzmény:
 |
Dallanan
2009-05-06 19:31:36
|
3853
|
Az orvossal fogok beszélni, biztosan tud ajánlani valamit.
7000 Ft körül volt a teszt.
Mivel leukózis elleni oltással el voltunk maradva, a doki addig nem akarta beadni, amíg az ellen nem tesztelünk. A FIP-et óvatosságból ajánlotta. Hát bejött neki, mondanom sem kell, hogy nem vagyok nyugodt, de elég sokat megtudtam erről a jelenségről ahhoz, hogy azért feleslegesen ne aggodalmaskodjak. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|