Keresés

Részletes keresés

esti-2 Creative Commons License 2009-04-18 17:14:38 41675

 

Talán leginkább a városnak, és lakóinak nem játék. (Erre gondoltam.)

 

"végig lett gondolva a Polgármester Úr elnöki rezidenciájában?"

 

Szerintem végig. Móricz írja a Csibe c. darabjának utolsó felvonásában - mikor már esküvőre indulnak a báróék, az öreg báró dudorássza magában -, hogy:

"Miki, Miki, Horthy Miki, leszünk mi még bolseviki!" (Fordítsa meg.)

 

Szerintem már él is egy háttéralku, ami a jövőről szól.

Az persze más kérdés, hogy megvalósul-e, ha majd sor kerülne rá.

Szerintem visszajönni lesz nehezebb.

Nézze meg, hová jutottak az összes többi renegátok, Pozsgaitól Csintalanig. (Pedig a maguk idején ők is voltak ám valakik!)

 

Tisztességet, önbecslést, maga-tartást eladni egy pillanat csupán.

Visszaszerezni -- egy élet kevés hozzá!

Azt hiszem, ezt nem tudják - vagy nem hiszik - azok, akik ilyet tesznek. Boka még megbocsájthatott Gerébnek, de hár Boka egy kiskamasz volt csupán. A világ ennél kicsit másképpebben működik.

 

Végül:

kicsit korán temeti - már aki temeti - az MSZP-t. Volt már mélyen ez a párt, ahogy a Fidesz is, aztán szépen feljöttek mindketten.

Babitsnak volt igaza:

"Negyven nap, negyven év, vagy ezerennyi

az én szájamból ugyanazt jelenti."

 

 

A hozzászólás:
Or Kán Creative Commons License 2009-04-18 16:23:00 41674
Mármint kinek nem játék? Akiknek nem jutott szék, azok most biztos kissé csalódottak, de hát ültek a széken eleget, nemde?

Ami nekem ebben az ügyben nem kristálytiszta, az a Polgármester Úr akciójának politikai elgondolása. Az addig még érthető, hogy rugalmasan elszakad a mostanában kis népszerűséggel bíró politikai párttól és - közegtől, de aztán hová fog megérkezni innen? Mi lesz az a politikai közeg, amely őt befogadja és utána megfelelő szavazattal honorálja? Ez, így, végig lett gondolva a Polgármester Úr elnöki rezidenciájában?
Előzmény:
esti-2 Creative Commons License 2009-04-18 15:57:08 41673

 

Hát igen.

Így van az, ha valaki úgy akarja játszani a szék-zene játékot, hogy ő nem áll fel a székéből, csak a többiek keringenek, meg esnek ki. :o)

 

A szomorú csak az benne, hogy ez itt nem játék...

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!