|
|
 |
Axióma
2009-04-07 15:03:28
|
213
|
1. Nem a falazat miatt szukseges a szelloztetes, hanem a jo legzaras miatt, ami cel a jo hoszigeteles miatt (es ez utobbinak csak egy picinyke szelete a habhaz jo hoszigetelese, mar persze megfelelo elemet valasztva) 2. Mi az, hogy SOT? Kifejtened? Nehogy azt mondd, hogy megtiltjak... nagyon meg lennek lepodve, ha a falazatrendszer (vagy akar teljes vazrendszer) szallitoi BARMIT allitananak a szellozorendszerrol. Se pro, se kontra nem indokolt. 3. Miert csak hagyomanyos epitesu hazakra kellene kulso hoszigeteles? (Raadasul nem csak kulso kell, mert aljzat- es fodem is.) 4. Miert nem termeszetes, hogy szelloztetni kell? Mit csinalsz a keletkezo paraval? Miert kornyezetszennyezo egy normalis szelloztetes? Az a korny.szenny., ha nem keszul - esszeru hatarokon belul - legzarora a haz, hanem folyamatosan kimegy a meleg, bejon a hideg. A szell. rendszer legalabb a hot visszanyeri, nem kell ujra dragan (most mind1, hogy koolajszarmazek egetesevel vagy mas korny.rombolo modon megtermelt elektromos arammal) UJRA eloallitani. 5. Nagysagrendileg ugyanannyi para tavozik. Elenyeszo. 6. Ha nem jol legzaro, akkor milyen hoszigeteltsegu nyilaszarokat fogsz betenni? 7. Az egy dolog, hogy szimpatikus, de _megfelelo-e_? Melyiknek felel meg, a magyar szabvanynak, vagy a magyar ajanlasok, eu. szabalyozasnak? [Ertem most ezalatt azt a valtozatot, hogy nem jol zarodo nyilaszarot szeretnel; onmagaban amit leirtal - na persze, mit ertesz te vajon hagyomanyoson, valyog, km, vagy NF/HS, az se egyertelmu - az megfelelhet, de hat eleve a kemenyfa nyz. es a nem legmentes enyhen szolva nem egymassal helyettesitheto fogalmak.] |
|
 |
belezne
2009-04-07 13:57:15
|
206
|
Szia! És remélem nem is vagy építész, ha ilyen balgaságokat állítasz, lélegző falat mi is ismerjük ám:) |
|
A hozzászólás:
 |
ati975
2009-04-07 13:22:45
|
204
|
Én nem így tudom..annál a bizonyos technológiánál a gyártó sem teszi előfeltételnek a gépi szellőztetést..sőt... Az, hogy a hagyományos építésű épületek kapnak egy külső hőszigetelést, ma már természetes. Az viszont már nem, hogy egy épületet állandóan szellőztetni kell (akár kézi, akár gépi megoldással)...Akkor ki a környezetszennyező?
A tégla építésű szerkezeten keresztül egy bizonyos mennyiségű pára eltud távozni, az általad említett technológiánál mennyi is?.
Én nem vagyok híve a "jól légzáró" nyílászáróknak, nem is építeném be a saját lakásomba (voltak is vele gondok ezért találtak ki különböző megoldásokat rá (a légzárás miatt).
Ami nekem szimpatikus: hagyományos építési forma+keményfa nyílászárok. |
|
Előzmény:
 |
Axióma
2009-04-07 07:26:06
|
203
|
OFF 1. a szellozteto rendszernel jobban nem tudsz szelloztetni, ez minden jol szigetelt (pontosabban jol legzaro) haznal ma mar gyakorlatilag elofeltetel 2. jol ertem, te az EPS-be csomagolt teglahazat se fogadod el? Maradsz max. 0,44-nel? Kornyezetszennyezo...
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|