|
|
|
|
 |
ati975
2009-04-07 13:22:45
|
204
|
Én nem így tudom..annál a bizonyos technológiánál a gyártó sem teszi előfeltételnek a gépi szellőztetést..sőt... Az, hogy a hagyományos építésű épületek kapnak egy külső hőszigetelést, ma már természetes. Az viszont már nem, hogy egy épületet állandóan szellőztetni kell (akár kézi, akár gépi megoldással)...Akkor ki a környezetszennyező?
A tégla építésű szerkezeten keresztül egy bizonyos mennyiségű pára eltud távozni, az általad említett technológiánál mennyi is?.
Én nem vagyok híve a "jól légzáró" nyílászáróknak, nem is építeném be a saját lakásomba (voltak is vele gondok ezért találtak ki különböző megoldásokat rá (a légzárás miatt).
Ami nekem szimpatikus: hagyományos építési forma+keményfa nyílászárok. |
|
A hozzászólás:
 |
Axióma
2009-04-07 07:26:06
|
203
|
OFF 1. a szellozteto rendszernel jobban nem tudsz szelloztetni, ez minden jol szigetelt (pontosabban jol legzaro) haznal ma mar gyakorlatilag elofeltetel 2. jol ertem, te az EPS-be csomagolt teglahazat se fogadod el? Maradsz max. 0,44-nel? Kornyezetszennyezo...
|
|
Előzmény:
 |
ati975
2009-04-06 23:50:11
|
193
|
Ja-Ja...ha te mondod biztos úgy van...de én inkább szeretem magam eldönteni, hogy mikor szellőztetek és mikor nem..., na és jobban érzem magam egy általam--és sok építész által is-- egészségesnek vélt környezetben..
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|