|
|
 |
Ariadne12
2009-04-05 00:38:42
|
138
|
Hopsz, és ha már óvatos fogalmazásról van szó, nézzük csak: http://www.vekla.hu/ Itt egész pontosan úgy állítják be, hogy van rá szabadalom (pl. "a szabadalom tulajdonosa"), miközben nincs, legalábbis a Pipacs nem mutatja, és nyilván épeszű cég feltenné azonnal, nem csak ezt a papírt arról, hogy beadták a kérelmet. Egy beadvány ugyanis még semmit sem jelent, vizsgálgatják azt még rendesen, hogy megadható-e... Tehát ez így a honlapra kiírva simán bűncselekmény is lehet... ;) |
|
 |
Ariadne12
2009-04-05 00:27:45
|
136
|
Sajnállak a hiányos jogi ismereteidért, olvasd el jobban, amit írtam. ;)
Egyébként azóta még utánakerestem és hozzáértőnél utánakérdeztem, és ennyit találtam: http://www.vekla.hu/files/hu/lajstrom.pdf tehát szabadalmaztatás alatt áll, de az még évekbe telhet, míg meg is kapja, ha egyáltalán. Nem vagyok ellendrukker, mert előbb-utóbb fogok házat építeni, ha valóban jó, akkor gyerünk, legyen, de ezek a tények. Még további 1-2 évbe is beletelik, míg elbírálják.
Ha közöd van a céghez, azt igazán vállalhatnád, jól jön egy ilyen fórumon, sok embernek sok kérdése lenne biztosan, reklámértéke is lenne a dolognak. De persze ha csak vagdalkozásra futja, az igazán kár... |
|
 |
Axióma
2009-04-04 18:13:53
|
77
|
Figyi, ezt tok egyszeru cafolni (marmint hogy benne van, csak a netesben nicns): mondd meg az azonositojat, es kikerjuk a rendes adatbazisbol. De tenyleg. Kezdek afele hajlani, hogy inkabb a pszichologusi irany az igaz:) |
|
A hozzászólás:
 |
ati975
2009-04-04 17:41:15
|
75
|
A netes verzióra gondolsz?, mert oda ez van kiírva:
Fontos figyelmeztetés: Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy az adatbázis nem minősül közhitelű nyilvántartásnak, ezért tartalma eltérhet a Magyar Szabadalmi Hivatal által vezetett közhiteles, papíralapú lajstromtól!
Szóval én pl, ezért fogalmazok óvatosan, mert pl, ha olyan kijelentést teszek--aminek nincs alapja és nem felel meg a valóságnak--, akár egy pert is kaphatok a nyakamba, hitelrontásért.. |
|
Előzmény:
 |
Ariadne12
2009-04-04 14:58:09
|
72
|
| Megnéztem az ÉMI listában, ha jól láttam, valóban nincs benne ilyen nevű építőanyag vagy cég... És az e-cegjegyzek.hu honlapon meg lehet nézni, felszámolás alatt ugyan nem áll a gyártó cég, de valóban ott a foglalás a tőkéjére, ami nem sok jót jelent. Megnéztem a Pipacsban is (iparjogvédelmi adatbázis), semmilyen szabadalom vagy más védelem nincs rá... |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|