Keresés

Részletes keresés

hudinii Creative Commons License 2009-04-06 13:10:22 173

Jaj, jaj és megint jaj! :(:(:(

 

Kedves ati975!

Nem ingem, de magamra veszem, mert nekem címezted hsz-edet. Nem értelek... Itt a fórumon sok ember érdeklődve kérdezgetett a VEKLA után. Én is, aki a közeljövőben (1-2 év) építkezni szeretnék, nem vagyok sem szakember, sem programozó, sem... szóval teljesen más a szakmám - csupán, mint jövőbeni vevő akadtam rá a VEKLÁ-ra, VEKLÁ-val foglalkozó cikkekre...stb. a TV riport után. Én nem értek az építőanyagokhoz, de a riport után megörültem, hogy "No, itt egy jó valami, ami még energiatakarékos is!" Továbbra is hangsúlyozom, hogy mint JÖVŐBENI VEVŐ / FELHASZNÁLÓ-ként kezdtem érdeklődni az "anyag" után. Mivel mindenhol ugyanazokat a PR cikkeket és semmitmondó dolgokat találtam, valamint rájöttem, hogy a VEKLA maga még nem is létezik, teljesen természetes a számomra, hogy akkor a cégnek nézek utána, hiszen ha ott minden OK, akkor biztos lesz előbb-utóbb belőle valami. Hiszen olyan sok rosszat hallani mostanában... Így kezdtem el a cégtulajok után keresgetni. Azzal nincs is semmi gond, hogy családtagok, de az azért már sokat mond, hogy semmi közük az építőiparhoz, de vendéglátáshoz és játéktermekhez, valamint pókerhez annál több, az adósságról nem is beszélve. A másik család pedig az egyik nyíregyházi plaza üzleti jogainak bérbeadásával foglalkozik. A feltalálónő meg számomra is kissé "álmodozónak" tűnik.

Én nem szapulom a VEKLÁ-t, szerintem senki nem azt tette. Hiszen ami nincs azt tényleg nehéz lenne szapulni. De van rengeteg kérdés, amire sem én, sem más érdeklődők nem kapnak választ.

Én, mint jövőbeni építkező, vásárló, érdeklődő... ezek után nem csoda, ha kissé elveszítettem a bizalmamat az új építőanyag iránt??? Számomra már az is rettentő negatív dolog, hogy reklámok útján megpróbálnak úgy beállítani egy dolgot, mintha az már működő valami lenne! Ez nem a fogyasztó megtévesztése???

 

Pokrócz igen jól leírta hsz-ében azt, hogy egy új építőanyag iránt érdeklődő, nyitott, építkezés előtt álló embert érdekelne. A VEKLA figyelhetne az ilyen jellegű megnyilvánulásokra, előnyére vállna!

 

És végezetül...

ati975 mindenki örülne egy ilyen hiper-szuper építőanyagnak, ha megvalósulna, de szerintem nem így kellett volna nekikezdeniük. :( Lehet, hogy egy életre "tönkrevágják" a VEKLA-t! :(:(:(

Axióma Creative Commons License 2009-04-04 12:29:34 67
Tok egyszeru. Nem marketingbol kell egy termek alljon, hanem bizonyitekokbol! Mert itt csak a Rabeszelogep mukodeset latom.
A hozzászólás:
ati975 Creative Commons License 2009-04-04 12:11:10 66
Üdv emberek!

Ritkán szoktam fórumokon írni, véletlenül találtam erre is, azonban pár dolog enyhén szólva érthetetlen számomra (hozzászólókra vonatkozóan,akinek nem inge ne vegye magára..)..

Szóval itt mindenki úgy gondolja, hogy egy üzemet megvalósítani gyerekjáték???..
Nem hinném, hogy itt ennyire buta emberek beszélgetnek..vagy tévedek? esetleg a rosszindulat motivál egyeseket az irigységgel párosodva???

Kinek van itt x száz milliója, amit betud fektetni???..ezen kellene elgondolkoznunk uraim!!!

A legtöbb magyar befektetőnek mi kell??..ma ad x milliót, de már holnap kéri a háromszorosát...hány magyar gyár üzemel mo-on?...na ugye, hogy nem sok, mert a külföldi befektetők másképpen dolgoznak és mindent felvásárolnak...elsődlegesen többségi tulajdonrészt kérnek...onnantól kezdve meg nincs magyar termék....

Hány magyar termék, találmány kezdődött el külföldön gyártódni (külföldi tulajdonban)???..nagyon sok, pl.gyufa és még sorolhatnám...és miért?...mert a magyarok ilyen pesszimistán állnak a dolgokhoz, nem, hogy segítenénk a másikon (akár egy pozitív kritikával, mást elméletileg nem is tehetnénk-ha korrektek akarunk maradni--,mivel amíg nem tudjuk mi lesz belőle, mit is kritizálunk??).
Állítunk dolgokat, olyan termékről, amiről mélyebb ismeretünk nincs...

Persze lehet kritizálni, csak ugye, akkor lepődnének meg egyesek, ha ez a Vekla tegyük fel külföldi kézbe kerülne és a külföldi bevezetné a gyártását.
--Ilyen magyar mentalitás mellett nem zárom ki, hogy ez lesz a vége--.
Amennyiben valóban jó a termék, és egy külföldi gyártaná, mi sem annyiért tudnánk megvenni, mintha teljes magyar termékként kerülne a piacra.
Arról nem is beszélve, ha külföldön is alkalmaznák, az M.országnak is csak a hasznára lenne.
És itt nem azt kell néznünk, hogy kinek milyen hasznot hoz (hozzon engem nem zavar, ha olcsóbban tudok építkezni és a megspórolt pénzen pl,betudom rendezni a lakást), illetve, hogy kik a tulajdonosok--egyébként te kit tennél be ha lenne céged??fiad,lányod?? vagy pl.engem??, szóval én is inkább a fiam tenném be magam mellé, mint egy idegent, főleg ha a gyermekem alkalmas is ellátni a feladatot--

A lényeg...én itt egy hozzászólásban nem láttam, hogy valaki kézzel fogható bizonyítékkal alátámasztotta volna, hogy pl.a Vekla semmire nem jó,stb,stb...

Csak vissza kell olvasgatni...csupán az áskálódás megy...amit én mindig is utáltam...
Előzmény:
hudinii Creative Commons License 2009-04-02 12:08:13 63

Sziasztok!

 

A közeljövőben szeretnék építkezni, és érdekelnek az "új" építőanyagok... Keresgetés közben jutottam el a Veklához. A neten nézelődve meglepődve tapasztaltam, hogy szinte mindenhol ugyanazt a pár PR cikket lehet olvasni. Eljutottam a Zöldtech oldalára is, ahol "érdekes" cikket és fórum hozzászólásokat találtam:

http://www.zoldtech.hu/cikkek/20090317-Vekla/

 

Gondoltam utána nézek én is kicsit jobban a tagoknak, gyárnak...stb.

A Mediator programban bárki ingyen nézhet meg tárolt cégkivonatokat (https://www.e-cegjegyzek.hu/info/page/iIMOnline_NavMenu?adm_MenuPrefix=iIMOnline_Menu&adm_MenuSelected=1.1.2&heading=no&&adm_MenuTarget=desktop1_frame), ahol rá is akadtam a sok helyen emlegetett Vekla gyárra, a Q-ZO Házgyárra. Az alábbi bejegyzés található a tárolt cégkivonaton:

35. A cég tagja (részvényese) vagyoni részesedésének lefoglalása 35/1. A tagot (részvényest) tartalmazó rovat száma: 1/3 A vagyoni részesedés lefoglalásának időpontja: 2008. január 18. A végrehajtási ügy száma: 160.V.2/2002/26 A végrehajtást foganatosító végrehajtó neve: Török Tamás Szolgálati helye: 3530 Miskolc, Görgey Artúr u. 8. fsz. 2. A változás időpontja: 2008/01/18 Bejegyezés kelte: 2008/02/07 Közzétéve: 2008/03/06 Hatályos: 2008/01/18 ...

 

Ezek szerint a gyár, ahol a "csoda építőanyagot" kezdenék gyártani április hónapban, FELSZÁMOLÁS ALATT ÁLL????

 

A Zöldtech hozzászólásai alapján szintén megtaláltam a "póker bajnok vezetőségi tagot" is. Információm szerint a "póker bajnok", a felügyelő bizottság elnöke, részvényes, és BEFEKTETŐ, egy és ugyanazon személy - K.CS. Nem kell sokáig keresgetni, hiszen ő és felesége (felügyelő bizottság tagja) is szerepelnek az APEH feketelistáján 100-100 milliós tartozásukkal, valamint tulajdononosai jópár csődbe ment / csőd szélén álló cégnek. Azon már meg sem lepődtem, hogy maga a Vekla szervezete alapvetően a K család tagjaiból, a feltalálóból és fiából, valamint a B család tagjaiból áll.

 

Ezek után feltettem magamnak pár kérdést:

- ha annyira szenzáció ez az új anyag, miért nem ugrott már rá valaki a befektetői körből, miért léptek vissza az amerikaiak - ha voltak egyáltalán. És vajon miért jött az új "magyar találmány, magyar kézben" szöveg a befektetői meghátrálás után. Addig nem zavarta volna a feltalálónőt ez???

- miért ilyen "komolytalan" befektetőt talált csak a hölgy, miért ilyen emberekkel szervezkedik???

- miért nincs még Vekla-ház, miért nincs még gyártósor, miért nincs még Vekla, egyáltalán miért ilyen "elérhetetlen" a cég???

 

Na, nekem pont elég volt ennyi magamnak feltett és megválaszolatlan kérdés, hogy a Vekla-témával többet ne foglalkozzak érdemben.

 

A későbbiekben is kíváncsian fogom olvasgatni a fórumot, és nézegetni a Vekláról megjelent írásokat, hogy mi fog kisülni ebből...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!