Keresés

Részletes keresés

ati975 Creative Commons License 2009-04-04 12:11:10 66
Üdv emberek!

Ritkán szoktam fórumokon írni, véletlenül találtam erre is, azonban pár dolog enyhén szólva érthetetlen számomra (hozzászólókra vonatkozóan,akinek nem inge ne vegye magára..)..

Szóval itt mindenki úgy gondolja, hogy egy üzemet megvalósítani gyerekjáték???..
Nem hinném, hogy itt ennyire buta emberek beszélgetnek..vagy tévedek? esetleg a rosszindulat motivál egyeseket az irigységgel párosodva???

Kinek van itt x száz milliója, amit betud fektetni???..ezen kellene elgondolkoznunk uraim!!!

A legtöbb magyar befektetőnek mi kell??..ma ad x milliót, de már holnap kéri a háromszorosát...hány magyar gyár üzemel mo-on?...na ugye, hogy nem sok, mert a külföldi befektetők másképpen dolgoznak és mindent felvásárolnak...elsődlegesen többségi tulajdonrészt kérnek...onnantól kezdve meg nincs magyar termék....

Hány magyar termék, találmány kezdődött el külföldön gyártódni (külföldi tulajdonban)???..nagyon sok, pl.gyufa és még sorolhatnám...és miért?...mert a magyarok ilyen pesszimistán állnak a dolgokhoz, nem, hogy segítenénk a másikon (akár egy pozitív kritikával, mást elméletileg nem is tehetnénk-ha korrektek akarunk maradni--,mivel amíg nem tudjuk mi lesz belőle, mit is kritizálunk??).
Állítunk dolgokat, olyan termékről, amiről mélyebb ismeretünk nincs...

Persze lehet kritizálni, csak ugye, akkor lepődnének meg egyesek, ha ez a Vekla tegyük fel külföldi kézbe kerülne és a külföldi bevezetné a gyártását.
--Ilyen magyar mentalitás mellett nem zárom ki, hogy ez lesz a vége--.
Amennyiben valóban jó a termék, és egy külföldi gyártaná, mi sem annyiért tudnánk megvenni, mintha teljes magyar termékként kerülne a piacra.
Arról nem is beszélve, ha külföldön is alkalmaznák, az M.országnak is csak a hasznára lenne.
És itt nem azt kell néznünk, hogy kinek milyen hasznot hoz (hozzon engem nem zavar, ha olcsóbban tudok építkezni és a megspórolt pénzen pl,betudom rendezni a lakást), illetve, hogy kik a tulajdonosok--egyébként te kit tennél be ha lenne céged??fiad,lányod?? vagy pl.engem??, szóval én is inkább a fiam tenném be magam mellé, mint egy idegent, főleg ha a gyermekem alkalmas is ellátni a feladatot--

A lényeg...én itt egy hozzászólásban nem láttam, hogy valaki kézzel fogható bizonyítékkal alátámasztotta volna, hogy pl.a Vekla semmire nem jó,stb,stb...

Csak vissza kell olvasgatni...csupán az áskálódás megy...amit én mindig is utáltam...
Axióma Creative Commons License 2009-04-02 13:43:19 64
Kint voltak a Construman, nem is kis helyen. Szoroanyag nemetul volt kint... allitolag van magyar is, de nem kaptam, mert latszott rajtam hogy negativan allok hozza:) Szoval nem toltottem veluk az idot, mert mashol mar addigra kotozkodtem eleget... Festett aprokavicsos betonnak nez ki (igen, ugy tunik mintha nem anyagaban lenne szinezett) az a par minta, amit ott kiallitottak. Egyet megfogtunk, visszarakas utan hatulrol visszaigazgattak elvagolag 45 fokos szogbe...
A hozzászólás:
hudinii Creative Commons License 2009-04-02 12:08:13 63

Sziasztok!

 

A közeljövőben szeretnék építkezni, és érdekelnek az "új" építőanyagok... Keresgetés közben jutottam el a Veklához. A neten nézelődve meglepődve tapasztaltam, hogy szinte mindenhol ugyanazt a pár PR cikket lehet olvasni. Eljutottam a Zöldtech oldalára is, ahol "érdekes" cikket és fórum hozzászólásokat találtam:

http://www.zoldtech.hu/cikkek/20090317-Vekla/

 

Gondoltam utána nézek én is kicsit jobban a tagoknak, gyárnak...stb.

A Mediator programban bárki ingyen nézhet meg tárolt cégkivonatokat (https://www.e-cegjegyzek.hu/info/page/iIMOnline_NavMenu?adm_MenuPrefix=iIMOnline_Menu&adm_MenuSelected=1.1.2&heading=no&&adm_MenuTarget=desktop1_frame), ahol rá is akadtam a sok helyen emlegetett Vekla gyárra, a Q-ZO Házgyárra. Az alábbi bejegyzés található a tárolt cégkivonaton:

35. A cég tagja (részvényese) vagyoni részesedésének lefoglalása 35/1. A tagot (részvényest) tartalmazó rovat száma: 1/3 A vagyoni részesedés lefoglalásának időpontja: 2008. január 18. A végrehajtási ügy száma: 160.V.2/2002/26 A végrehajtást foganatosító végrehajtó neve: Török Tamás Szolgálati helye: 3530 Miskolc, Görgey Artúr u. 8. fsz. 2. A változás időpontja: 2008/01/18 Bejegyezés kelte: 2008/02/07 Közzétéve: 2008/03/06 Hatályos: 2008/01/18 ...

 

Ezek szerint a gyár, ahol a "csoda építőanyagot" kezdenék gyártani április hónapban, FELSZÁMOLÁS ALATT ÁLL????

 

A Zöldtech hozzászólásai alapján szintén megtaláltam a "póker bajnok vezetőségi tagot" is. Információm szerint a "póker bajnok", a felügyelő bizottság elnöke, részvényes, és BEFEKTETŐ, egy és ugyanazon személy - K.CS. Nem kell sokáig keresgetni, hiszen ő és felesége (felügyelő bizottság tagja) is szerepelnek az APEH feketelistáján 100-100 milliós tartozásukkal, valamint tulajdononosai jópár csődbe ment / csőd szélén álló cégnek. Azon már meg sem lepődtem, hogy maga a Vekla szervezete alapvetően a K család tagjaiból, a feltalálóból és fiából, valamint a B család tagjaiból áll.

 

Ezek után feltettem magamnak pár kérdést:

- ha annyira szenzáció ez az új anyag, miért nem ugrott már rá valaki a befektetői körből, miért léptek vissza az amerikaiak - ha voltak egyáltalán. És vajon miért jött az új "magyar találmány, magyar kézben" szöveg a befektetői meghátrálás után. Addig nem zavarta volna a feltalálónőt ez???

- miért ilyen "komolytalan" befektetőt talált csak a hölgy, miért ilyen emberekkel szervezkedik???

- miért nincs még Vekla-ház, miért nincs még gyártósor, miért nincs még Vekla, egyáltalán miért ilyen "elérhetetlen" a cég???

 

Na, nekem pont elég volt ennyi magamnak feltett és megválaszolatlan kérdés, hogy a Vekla-témával többet ne foglalkozzak érdemben.

 

A későbbiekben is kíváncsian fogom olvasgatni a fórumot, és nézegetni a Vekláról megjelent írásokat, hogy mi fog kisülni ebből...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!