Keresés

Részletes keresés

BringasLevy Creative Commons License 2009-03-22 00:31:38 39
Szerintem a demokrácia sem nem szép szavak csokra, sem nem a nép iránti elkötelezettség.

A demokrácia a többség. A demokrácia az általános választói és választhatósági jog. A demokrácia nem feltétlen jó. Bármit lehet rosszul csinálni, még a demokráciát is. De jelenleg, még senki nem talált fel jobbat a demokráciánál.

Úgy gondolom, hiba elvárni a demokráciától az igazságosságot, a jogállamiságot, vagy a nép iránti elkötelezettséget. Mindezeket nem a demokrácia adja. De a többség valóban ezeket akarja, akkor jó eséllyel olyan kormány válik a nép szolgájává, amely ezen értékrend szerint kormányoz. De nem a demokrácia teszi (vagy nem teszi) ezt, hanem a kormány.
A hozzászólás:
zividivi Creative Commons License 2009-03-21 22:10:53 34
Hülye az, aki egy diktátum-átíratból bármiféle demokráciát felfedezni vél. A demokrácia nem szép szavakból áll, hanem a nép iránti elkötelezettségből. Ilyesmiből viszont egyetlen szót sem találsz a tákolmányunkban.

Velem nem sokra mégy az ócska személyeskedéssel. Tartogasd magad szellemi társaidnak.
Előzmény:
Derek Creative Commons License 2009-03-21 21:58:19 31
es hulyeseget irtal,mint mindig

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!