Keresés

Részletes keresés

repegylet Creative Commons License 2009-03-17 17:10:03 41
Ismét kösz!
Egy új ügyvéd fogadásának gondolata már nálam is felmerült.
A hozzászólás:
Ariadne12 Creative Commons License 2009-03-17 15:02:58 40

Axióma jól írta. A kamara nem kártérít sosem, csak fegyelmi ad adott esetben, kártéríteni az ügyvéd felelősségbiztosítója tud.

 

A kötbérből is van többféle, van késedelmi, hibás teljesítési és meghiúsulási. Sorrendben akkor járnak, ha késve, hibásan, vagy egyáltalán nem lesz kész a lakás. Ebből legalább a késedelmit mindig bele szokás írni szerződésbe, plusz egy végső határidőt, aminél tovább nem lehet húzni - kivéve persze ha volt olyan balga a páciens, hogy saját ügyvéd nélkül vett új lakást... Ezért rágom mindenkinek a fülét, hogy lakást, pláne újat csak és kizárólag saját, ismerős, vagy egyéb módon tudottan jó ingatlanos ügyvéddel szabad kötni, akit te fizetsz. A beruházó ügyvédje nyilvánvalóan a beruházó érdekeit fogja előtérbe helyezni.

 

Ezen nem érdemes agyalni így külön, el kell menni ezúttal egy jó, ingatlanokkal is foglalkozó ügyvédhez, majd ő elrendezi. Egyedül ez igen macerás lenne. Az okozott kár mértékét nem csak számlával, hanem bármilyen alkalmas módon lehet bizonyítani, az ügyvéded találékonyságára van bízva a dolog. De pl. adott idő alatt kifizetett albérlet költsége, egyes lakáskölcsönöknél a pluszköltség, amivel többet fizetsz a használatbavételi megszerzéséig, stb.

Előzmény:
repegylet Creative Commons License 2009-03-17 13:23:20 39

Köszi a válaszokat!

 

Az ügyvéddel szerintem sokat nem tudnék kezdeni. Több időmbe kerülne és a kamara nem hiszem, hogy kártérítene. :-(

 

Én úgy tudom, ha van kötbér, még azon felül is lehet kártérítési igényt beadni, de azt már igazolni kell (számlával).

 

Az írásaitok alapján akkor ha nincs kötbér, marad a kártérítési igény. Már ha ki tudok sajtolni bármit is az építtetőből...

Ezt mikor érdemes benyújtani. Véleményem szerint ha már a kezemben a lakáskulcs, mert akkor tudom, mennyi extra kiadásom volt a "nembeköltözés" miatt.

 

Eddig a beköltözés volt a cél, de lassan kezd átbillenni a mérleg nyelve...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!