Keresés

Részletes keresés

Ariadne12 Creative Commons License 2009-03-17 15:02:58 40

Axióma jól írta. A kamara nem kártérít sosem, csak fegyelmi ad adott esetben, kártéríteni az ügyvéd felelősségbiztosítója tud.

 

A kötbérből is van többféle, van késedelmi, hibás teljesítési és meghiúsulási. Sorrendben akkor járnak, ha késve, hibásan, vagy egyáltalán nem lesz kész a lakás. Ebből legalább a késedelmit mindig bele szokás írni szerződésbe, plusz egy végső határidőt, aminél tovább nem lehet húzni - kivéve persze ha volt olyan balga a páciens, hogy saját ügyvéd nélkül vett új lakást... Ezért rágom mindenkinek a fülét, hogy lakást, pláne újat csak és kizárólag saját, ismerős, vagy egyéb módon tudottan jó ingatlanos ügyvéddel szabad kötni, akit te fizetsz. A beruházó ügyvédje nyilvánvalóan a beruházó érdekeit fogja előtérbe helyezni.

 

Ezen nem érdemes agyalni így külön, el kell menni ezúttal egy jó, ingatlanokkal is foglalkozó ügyvédhez, majd ő elrendezi. Egyedül ez igen macerás lenne. Az okozott kár mértékét nem csak számlával, hanem bármilyen alkalmas módon lehet bizonyítani, az ügyvéded találékonyságára van bízva a dolog. De pl. adott idő alatt kifizetett albérlet költsége, egyes lakáskölcsönöknél a pluszköltség, amivel többet fizetsz a használatbavételi megszerzéséig, stb.

A hozzászólás:
repegylet Creative Commons License 2009-03-17 13:23:20 39

Köszi a válaszokat!

 

Az ügyvéddel szerintem sokat nem tudnék kezdeni. Több időmbe kerülne és a kamara nem hiszem, hogy kártérítene. :-(

 

Én úgy tudom, ha van kötbér, még azon felül is lehet kártérítési igényt beadni, de azt már igazolni kell (számlával).

 

Az írásaitok alapján akkor ha nincs kötbér, marad a kártérítési igény. Már ha ki tudok sajtolni bármit is az építtetőből...

Ezt mikor érdemes benyújtani. Véleményem szerint ha már a kezemben a lakáskulcs, mert akkor tudom, mennyi extra kiadásom volt a "nembeköltözés" miatt.

 

Eddig a beköltözés volt a cél, de lassan kezd átbillenni a mérleg nyelve...

Előzmény:
Axióma Creative Commons License 2009-03-17 12:48:36 38
Elorebocsatom, hogy lehet hogy rosszul tudom, de amennyire en tudom, alapbol a szerzodes szerint (es arra a hataridore) kell teljesiteni. Amennyiben van kotber kikotve, akkor a szerzodeskor elfogadod, hogy ha kesnek, akkor azzal az elore definialt osszeggel megelegedsz. Ha viszont ilyen nincs, akkor nehezebben (elvileg ha nem adjak szep szora, polgari perben), es az igazolhato, kesesbol adodo koltsegeidet kovetelheted rajtuk. Na meg a foglalo duplajat vissza es szerzodesbontast is (ilyenkor a dupla visszaadas a karterites), mar ha nem bekoltozes a celod...
Ujra szolok, tevedhetek!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!