Nem titok a macskáim összetétele:-) Sajnos mániákus vagyok, így akaratomon nem pont kívül, de józan ész elvetése mellett lettünk ennyien:-)
Szóval számomra nagyon sokáig elérhetetlennek tűnt a fajta tiszta macska.Volt 2 perzsánk, különböző időkben, de csak hozzánk szegődött, befogadott cicusok, tehát a tartásuk sem különbözöttg a házikétól.Aztán 2-3 éve kaptam egy emailt, amiben segítséget kértek egy haldokló nő macskái elhelyezésében.A macskák maine coonok voltak jelképes összegért. Hosszú tortúra után (sajnos túl jó szívű vagyok) végül 50000ft-ért (nem épp jelképes) hozzám került egy 3 éves taknyos nőstény maine coon mindenféle papírok nélkül, aki mellesleg olyan disznó volt, hogy muszály voltam 1 év türelmi időszak után száműzni a konyhába, ahol még mindíg durva dolgokat mvel, amiket nem részleteznék... Állatorvoshoz fél évig hordtam, de ma már rendben van. Szóval ő volt az első és innen beindult a fantáziám, pénzem is volt, hogy akkor legyen már olyan amire vágyom.Így jött Alien a vörös orientális, akit szintén nem tenyésztőtől, hanem másodkézből vettem, viszont még kölyök volt, azóta persze felvettema tenyésztővel a kapcsolatot és törzskönyve is van. Jött utána egy kék perzsa kandúr, majd egy exotikus vörös-fehér perzsa kandúr (ezek tenyésztőktől), aztán láttam a neten egy álom macskát ami felnőtt volt és ivartalanított, ő egy klasszikus cirmos nőstény (szemét tenyésztőtől) és mivel még nem volt himalája nőstényem, ugyanettől a nőtől vettem egy kislány kék himalája perzsát.Persze a csaj jól átvert, mert mindenféle kifogásokra hívatkozva "elfelejtett" szerződést és egyébb papírokat adni hozzá és amikor egy macskakiállításon odamentem hozzá egyszerűen nem ismert meg...Nem volt szívem tovább adni, így ő is maradt, viszont kellett egy minőségi lány, így lett egy krém himalja. A krém himalája és exoperzsa kandúrom nászából született 2 alom, amiből 1-1 exotikus perzsa macska maradt meg. Tenyésztési álmomat ezzel feladtam. A legkkisebbet odaadtam egy barátnőmnek, de 2 hét múlva visszahoztam, mert az ő öregebb macskái nem fogadták be. Így hangzik az én történetem.Majdnem kifelejtettem Armandot a sziámit. Őt a neten találtam, nevetségesen olcsón tenyésztőtől, papírokkal és mindenképpen akartam még egy sziámit, így nem volt kérdés.Ő még a kis perzsák születése előtt érkezett. |