|
|
|
|
 |
Gézoo
2009-03-12 12:45:09
|
2505
|
Hát nem.. nem lehet egyenes..
Egyszerűen azért nem, mert a vezeték térben másutt van, mint az erőtere..
Nem véletlenül nem emlékszel Te a Fleming szabályokra.
Ne felejtsd el! Áram-Erő-Indukció egymásra kölcsönösen merőleges irányú!
(Jobbkéz és balkéz szabály!!!)
"Még mindig azt mondom, hogy ha tényleg lassítja a forgást, akkor az energia hővé alakul a forgórészen és az állórészen."
Nos, látva a válaszaidat, ezt meg is értem.
|
|
A hozzászólás:
 |
ivivan
2009-03-12 12:21:35
|
2504
|
"A nyomaték görbe nem csak az áramtól és nem csak az áram mágneses terének nagyságától függ, hanem a szerkezeti kialakításoktól is."
Hát nem. Ebben az esetben egy adott gép áram-nyomaték görbéje egy origóból induló egyenes lenne. Ami pontosan akkor teljesülne, ha a fordulatszám-áram és a fordulatszám-nyomaték görbe azonos alakú lenne, de ha emlékszel még rá, akkor ez nem igaz.
"Remélem, hogy hagytam annyi idő a tanulásodra, hogy azóta megértetted, hogy kis nyomatékkal, kis erőt kifejtve, kis gyorsulást hozunk ugyan létre, de energiát emészt fel ez a kis gyorsulás."
Még mindig azt mondom, hogy ha tényleg lassítja a forgást, akkor az energia hővé alakul a forgórészen és az állórészen. |
|
Előzmény:
 |
Gézoo
2009-03-12 11:31:00
|
2503
|
Kedves Iván!
A nyomaték görbe nem csak az áramtól és nem csak az áram mágneses terének nagyságától függ, hanem a szerkezeti kialakításoktól is.
Azaz attól, hogy a mágneses vezetőkben merre terelgetjük az erővonalakat, és ezzel a terelgetéssel hol és mikor hozunk létre erőhatást, mert az erőhatás nagysága a térerősségektől függ.
Remélem, hogy hagytam annyi idő a tanulásodra, hogy azóta megértetted, hogy
kis nyomatékkal, kis erőt kifejtve, kis gyorsulást hozunk ugyan létre, de energiát emészt fel ez a kis gyorsulás.
És bár lehet, hogy kicsi a gyorsulás, de negatív irányú, azaz lassítja a forgást, a mozgást.
Azaz teljesül az energia felhasználásával és nem átalakításával történő mozgási energia felemésztés, azaz a korábban befektetett energia megsemmisítése. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|