|
|
|
|
 |
vizinikk
2009-03-09 08:59:58
|
71
|
túladóztatás van, amit az aktív réteg több-kevesebb sikerrel próbál kikerülni.
rúgjuk ki közülük jó egyharmadot, aki majd segélyre szorul, de nem kap, ahogy munkát sem.
de jó is lesz! |
|
 |
Commander Pepe
2009-03-09 08:48:18
|
69
|
"AZ IMF hitelt már ne költsük 13. havira."
Nem fogjuk. 14. havira fogjuk költeni, csak épp nem így fogják hívni. Feriék kizárólagosan osztogatással tudnak nyerni, mert máshoz nem értenek, és ezért osztogatnak is. 2006-ban is megtették, miközben pontosan tudták, mekkora kárt okoznak vele. |
|
A hozzászólás:
 |
Ipari-antidepresszió
2009-03-09 00:09:01
|
67
|
Az elmúlt 7 évben az inaktív réteg kapta meg juttatás formájában a felhalmozott államadósságot. Ez van. Több hitel nincs, annyit tudunk adni, amit a gazdaság megtermel. Ezzel elég nehéz vitatkozni. AZ IMF hitelt már ne költsük 13. havira.
Nem mehetsz el azon tény mellett, hogy túladóztatás van a mostani aktív dolgozók körében. Azt sem hagyhatod figyelmen kívül, hogy a segélyek nem ösztönöznek munkára.
Rövidtávon az adócsökkentés valóban bevételkiesést okoz, de 7 generációra előre kell gondolkozni. A kedvezőbb gazdasági klíma természetes már néhány év múlva hatni fog. |
|
Előzmény:
 |
pindiy
2009-03-08 23:56:57
|
66
|
A válság vesztesei nem kétséges, hisz minden tankönyvbe benne szok lenni, a legszegényebb rétegek....
Ne ülj fel ennek az adócsökkentési dumának, itten a társasági jövedelmadó nem tétel, még akkor sem ha 5 %-al alacsonyabb lesz, a személyi jövedelmadó talán, bár az nem lendit a vállakozásokon, legfeljebb áttételesen.....ami lenditeni tud, az a böséges és olcsó hitel és a piaci kereslet növekedése...amiért már érdemes beruházni....
A gazdaságot a piaci kereslet tuggya fellenditeni, az meg akkor lesz, ha lesz kereslet, az meg akkor lesz, ha lesz pénz vásárolni..... |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|