|
|
|
|
 |
gollam75
2009-03-06 21:45:31
|
1652
|
Na tegnap megfőztem a pulykamelles változatot.Szerintetek megették????
Én még ilyen kényes ízlésű dögöket nem láttam. Ott volt hagyva minden a tányérjukon, persze megkóstolták, mint újdonságot, de annyiban is maradt...:O
Lehet, hogy én hibáztam, hogy nem májjal főztem össze? Mindenesetre a maradékból (elég jelentős mennyiség) holnap gyártok egy pulykamell krém levest, mert nekem ízlett a macskakaja és nehogy már miattuk pazaroljak....(Most a kész macskakajáról beszélek, mint leendő ember leves...) |
|
 |
CyberCat
2009-03-05 09:32:16
|
1649
|
| A recept alapján nem csodálom, hogy ordít a kórus. Lehetnék nálad macska? A szemem nekem is kék ;-) |
|
 |
Jokeva
2009-03-05 07:20:08
|
1643
|
Szia! Szerinted ez beválna egy kényes belű háziördögnél??? 3 cicám van ugye (keverékek), közülük kettő imádja a konzervet (mindenfélét), a harmadik kb fél évente egyszer hajlandó enni belőle, amúgy száraz tápos. Egyedül az élő halakat imádja még a száraztápon kívül, őket akár a vizes vödörből is kihorgássza. De kétlem, hogy túl egészséges lenne neki a csak-és-kizárólag-száraztáp... Igaz az is, hogy már felnőtt, de... Vagy ne izguljak ezen? |
|
 |
shine_adonis
2009-03-04 22:20:49
|
1641
|
Köszi a receptet! Mindent értek, csak azt nem, miért kell összemixelni? Kicsiknek adod? |
|
A hozzászólás:
 |
Thorani
2009-03-04 22:18:49
|
1640
|
hogy van az ivartalanított? mielőbbi regenerálódást neki!
a recept (nagy mennyiségben könnyebb és szerintem finomabb is - kóstoltam :D - , általában egy hónapra előre elkészítem a mindenféle ízű vacsorájukat és kis adagokban lefagyasztom): 1 evőkanál libazsír v. kacsazsír (imádom a töpörtyűt, így időnként gyártok) 3 gerezd fokhagyma, apróra vágva v. átnyomva (én vágva szoktam) 1 kg csirkemáj szívvel 1 kg csirkezúza 1/2 csirkemell 1 csésze rizs 4 evőkanál zöldborsó 1 kicsi sárgarépa felkockázva 1 csipet só a zsíron picit dinsztelem a fokhagymát, rádobom a zöldborsót, sárgarépát, hozzáadom a rizst és felengedem annyi vízzel, hogy ellepje. hozzáadom a feldarabolt belsőségeket és a húst és addig főzöm, míg majdnem eltűnik a leve, amit ereszt. botmixerrel összedolgozom és egy kis adagot azonnal lehűtök, mert az ordító kórus mindig türelmetlen :)
|
|
Előzmény:
 |
gollam75
2009-03-04 15:18:50
|
1639
|
Asszem a mailem elérhető, de ha közkincsé tennéd a tudásod, akkor annak többen is örülnénk:-)
Most megyek kutyát ivartalaníttatni, este visszatérek;-) |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|