|
|
|
|
 |
sky86
2009-02-25 20:17:16
|
1597
|
A paszta neve Uro-Pet és van a Fus-Sol Drops csepp, mindkettő vizeletsavanyító táplálékkiegészítő.
Mint mondtam, én nagyon félek a kövek kialakulásától (ivartalanított, szinte csak száraz tápon él, és még a fajtája miatt is fogékonyabb erre a betegségre) ezért fogok ilyet adni a cicusnak, plusz így nem kell spec. vesevédő táp, hanem eheti a normált.
Persze lehet, hogy nélküle se lenne baja, de fő az óvatosság. :) |
|
A hozzászólás:
 |
gollam75
2009-02-25 19:06:05
|
1596
|
Lehet, hogy nem figyeltem eléggé az előzőekben de milyen pasztát lehet nekik adni (mármint neve, fajtája)?
A másik dolog a fogkövesség, sajnos a sziámik arra is hajlamosak, speciális tápokkal, étrend kiegészítőkkel lehet talán megelőzni. Kinek van ebben tapasztalata? |
|
Előzmény:
 |
sky86
2009-02-25 18:04:02
|
1595
|
Sziasztok!
A mekegés haláli, nálunk is szokott lenni. :)
Én a cicmókom étkezési szokásait bírom: az alutasakos kaját (naponta kb. 1 teáskanálnyit sikerül belediktálni) úgy eszi, hogy mikor megkapja lenyalogatja róla a szaftot, majd a husidarabokat teljesen kiszárítja és akkor eszi meg. :D
A zuhanyzós sztori nálunk is van, kiegészítve azzal, hogy nem csak a zuhanytálcából lefetyeli a vizet, hanem törölközés előtt várnom kell pár percet, amíg őnagysága lenyalogatja a lábamról a vizet.
Ja, voltunk doktorbácsinál, aki megjegyezte, hogy "nagyon jól néz ki!!!" Ezen röhögünk azóta... Mármint, hogy vajon arra gondolt-e, hogy jó húsban van a drága, vagy tényleg csak szép egészséges cicus. Habár szerintünk nem kövér, de mások mondták már ezt rá...
Ha esetleg érdekel valakit a téma, rákérdeztem a húgykövességre, és ő is azt javasolta, hogy adjunk neki vizeletsavanyító cseppeket vagy pasztát megelőzés képpen. Pláne, hogy ő szinte csak szárazat hajlandó enni. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|