|
|
|
|
 |
Ipari-antidepresszió
2009-02-08 09:35:40
|
4
|
| Na jó, de ha elkezde 100 vagy 200%-al mozogni a világgazdaság összeomlása miatt, az már akkor vis major? A háború, meg a forradalom pl. vis major. Szóval ha a válság miatt forradalom tör ki itthon, akkor az már vis major? |
|
A hozzászólás:
 |
bogel
2009-02-08 00:33:14
|
1
|
Nem.
1. A devizahitel természete az árfolyammozgás. Az aranystandard bukása óta 20 éves időtávban szinte minden deviza minden devizával szemben elmozdult 30-50%-t valamelyik irányban. Elmúlt 10 év termése: a legjelentősebb, legkereskedettebb devizapár, az EURUSD 0.8-1.6 mozgott.
2. A válság sem vis major. Ha meghalsz, az sem vis major egy lakáshitelnél, ha az örökös nem fizet, ugrik az örökség.
Certa amittimus, dum incerta petimus. |
|
Előzmény:
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|