Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
Törölt nick Creative Commons License 2009-01-31 12:57:15 656
Fixnél a 1:4,0 fényerejűekhez is jó. Azok valamivel talán olcsóbbak.
De vannak itt olyanok is, akik most is használnak, majd ők is beszólnak.
Előzmény:
Törölt nick Creative Commons License 2009-01-31 12:55:18 655
Az az általános álláspont, hogy 2x-ező csak fényerős (2,8) fixekhez, 1,4x-ező szintén fényerős zoomokhoz való, és minél gyengébb minőségű az obi, annál többet ront rajta a konverter.
Én egyszer egy Tamron 1,5-szerezőt próbáltam Nikkor 55-200-assal, hát... AF csak időnként és csak az alsóbb tartományban volt, ott is bizonytalanul, a képminőség pedig határozottan romlott. Nem is kellett.
Pentaxról nem tudok semmit.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!